Labai skauda, kai negali atsikvėpti, bet dar labiau skauda, kai kamuoja dvasinės kančios. 
Laurentin, Rene
 


Paieška:

YouTube
Gyvenimo prasmė
Išmintis
Savęs pažinimas
Saviraiška
Saviugda
Talentas
Vaikų auklėjimas
Vertybės

Ugdymas

[J]eigu ruoštumeisi išauginti kietus, stiprius, nuožmius vyrus, kokias aplinkos sąlygas jiems parinktum? 

(Herbert Frank. Kopa. Kaunas: Eridanas. 2002, 49p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Tiems gi, kurie Periklio didingumą laikė puikavimusi ir pasipūtimu, Zenonas pataria patiems turėti šitokio puikavimosi, nes ir apsimestinis dorybės siekimas nejučiomis virsta nuoširdžiu troškimu ir įpročiu.  

(Plutarchas. Rinktinės biografijos. Vilnius: Valstybinė grožinės literatūros leidykla. 1962, 9p.)
Balsuoti:
 1.0 (1)
Komentarai (0)
... kiekvienas normalus žmogus trokšta būti įvertintas, o jei nelieka tikrų vertinimo kriterijų - atsiranda vidinis chaosas. 

(Gavelis, Ričardas. Jauno žmogaus memuarai. Vilnius: Vaga. 1991, 58p.)
Balsuoti:
 5.0 (4)
Komentarai (0)
... mane atleido nuo piešimo pamokų remiantis pretekstu, esą aš visiškai nesugebu piešti. Viena vertus, tai mane nudžiugino, nes atsirado šiek tiek laisvo laiko, bet kita vertus, tai reiškė naują pralaimėjimą, - mat iš tiesų aš turėjau tam tikrų gebėjimų piešti, tik nežinojau, kad jie visiškai priklausė nuo mano emocijų. Galėdavau piešti tik tai, kas domindavo mano vaizduotę, o mokykloje mane vertė kopijuoti graikų dievybių nereginčiomis akimis atvaizdus. kadangi man nelabai sekėsi, mokytojas, matyt, pamanė, kad reikia kažko natūralistiškesnio, ir priešais pastatė ožio galvos piešinį. Ši užduotis galutinai mane sužlugdė, ir tai buvo mano piešimo pamokų pabaiga. 

(Jung, Carl Gustav. Atsiminimai, vizijos, apmąstymai. Vilnius: Margi Raštai. 2010, 51-52p.)
Balsuoti:
 5.0 (4)
Komentarai (0)
... berniukai turi išaugti ištvermingi ir drąsūs. Jie neprivalo bijoti pavojų, o ypač fizinės kančios ... 

(Makarenka, Antonas. Pedagoginė poema. Vilnius: Valstybinė grožinės literatūros leidykla. 1950, 103p.)
Balsuoti:
 4.2 (6)
Komentarai (0)
Mokymas ir ugdymas iš dalies veikia minios sielą, todėl būtina išsiaiškinti, kokią minios sielą sukūrė dabartinė švietimo sistema ir kaip abejingų bei neutraliųjų minia pamažu tapo nepatenkintųjų armija ... 

(Le Bon, Gustave. Minios psichologija. Vilnius: Vaga. 2011, 100p.)
Balsuoti:
 5.0 (4)
Komentarai (0)
... visi niekšai, apsalę ... tampa nekaltais avinėliais. 

(Bredberis, Rėjus. Pienių vynas. Vilnius: Tyto alba. 2007, 255p.)
Balsuoti:
 3.6 (11)
Komentarai (0)
... jeigu smegenys yra gerai organizuotos ir išlavintos, tai jos yra derlinga ir puikiai užsėta dirva, duodanti šimteriopai daugiau nei gavo ...  

(Mettrie, Julien Offray de La. Žmogus-mašina. Vilnius: Vaga. 2011, 58p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Aplink save matydamas žmonių minią, būdamas užsiėmęs visokio plauko reikalais, imdamas išmanyti, kaip viskas pasaulyje vyksta, toks žmogus pamiršta save, pamiršta, kuo jis - dieviškąja prasme - vardu, nedrįsta tikėti savimi, mano, kad būti savimi pernelyg rizikinga, daug lengviau ir užtikrinčiau būti kaip kiti, būti pamėgdžiojimu, skaičiumi, vienu iš minios.
Šitas nevilties pavidalas pasaulyje beveik nepastebimas. Toks žmogus kaip tik per tai, jog šituo būdu praranda save, laimėjo tobulų įgūdžių įsijungti į prekybą ir verslą, taip, sėkmei pasaulyje ... jis nugludintas kaip pajūrio akmenukas, einąs iš rankų į rankas nelyginant apyvartoje esanti moneta. Jo niekas toli gražu nelaiko nusivylusiu, jis atvirkščiai - žmogus kaip turi būti ... žinia, kiekvienas Pats kaip toks yra kampuotas, bet iš to tik plaukia, kad jį reikia aplyginti ir pritaikinti, o ne kad jį reikia nulyginti, ne kad jis iš žmonių baimės visiškai liautųsi buvęs savimi ... 

(Kirkegoras, Sorenas. Liga mirčiai. Vilnius: Aidai. 1997, 64-65p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (1)
Tačiau intelektas ir tai, kas vadinama dvasingumu, snaudė jame kaip kūdikyje. Jis buvo mokomas taip pat naiviai ir neefektyviai, kaip katalikų šventikai moko čiabuvius - kai nepažadinama sąmonė, o tik patiklumas ir pagarbumas; tuomet iš vaiko nedaroma žmogaus, jis paliekamas vaiku. 

(Toro, Henris Deividas. Voldenas, arba gyvenimas miške. Vilnius: Vaga. 1985, 106-107p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Surasta: 23
1 2 3