Jei užgauname kitą žmogų, ar galime sakyti, kad tai humoras? [Dalai Lama]
Dalai Lama ir Paul Ekman
 


Amžinybė
Dovanos
Gyvenimo prasmė
Išmintis
Sveikata
Turtas
 
 

Vertybės

Šiuolaikinėje visuomenėje ir kulturoje - t. y. postindustrinėje visuomenėje ir postmodernioje kulturoje žinojimo legitimacijos problema formuluojama kitaip. Dabar pamatiniu pasakojimu nebepasitikima - nesvarbu, kokiu būdu pasireiškia jo vienijančios tendencijos, t. y. ar jis yra spekuliatyvinis, ar išsilaisvinimo pasakojimas. Šio pasakojimų nuosmukio priežastis galėtų būti po Antrojo p asaulinio karo suklestėjusios technikos ir technologijos, kai veikimo priemonės tapo svarbesnės už tikslus; 

(Lyotard, Francois. Postmodernus būvis. Vilnius: Baltos lankos. 1993, 93p.)
Balsuoti:
 3.0 (1)
Komentarai (0)
Net jei banke turime devynias galybes pinigų, mus lengvai gali pribaigti kančios. Tad kur kas saugiau pasijusime, jei savąsias "Lėšas" imsime investuoti į bičiulius, jei pasistengsime, kad šiaip bičiuliai virstų tikrais draugais, kad mus tarsi siena apsaugotų draugų būrys. Tada sunkiomis gyvenimo akimirkomis bus pas ką ateiti ir į ką atsišlieti. 

(Han, Thit Njat. Ramybė su kiekvienu žingsniu. Kaunas: Trigrama. 2014, 107p.)
Balsuoti:
 3.0 (5)
Komentarai (0)
Ar žinai, kaip plaunamos smegenys? Reikia vis ką nors kartoti. Būtent tai pas mus ir daroma. Nuosavybė - tai gerai. Daugiau pinigų - gerai. Daugiau nuosavybės - gerai. Daugiau pelno - gerai. Daugiau - gerai. Daugiau - gerai. Mes kartojame šias frazes ir mums jas kartoja tol, kol niekam net nebekyla jokia kita mintis. Eiliniam žmogui jos taip apdumia akis, kad jis visiškai nebemato, kas iš tiesų svarbu. 

(Albom, Mitch. Antradieniai su Moriu. Kaunas: Trigrama. 2008, 135p.)
Balsuoti:
 4.7 (15)
Komentarai (0)
Dangus apdovanoja išmintimi vieną žmogų, kad išsklaidytų visos minios nemokšiškumą. Pasaulyje, atvirkščiai, žmogus savo dorybes išnaudoja tam, kad kaltintų kitus už jų trūkumus.. Dangus apdovanoja turtais vieną žmogų, kad išgelbėtų nuo skurdo visą minią. O pasaulyje, atvirkščiai, žmogus įsikimba į tai, ką turi, ir priverčia vargšus kęsti nepriteklius. Tai iš tikrųjų žmonės kurie nusipelno Dangaus bausmės! 

(Senovės kinų išmintis. Tūkstantis Li. Vilnius: Gamta. 2005, 254p.)
Balsuoti:
 3.1 (7)
Komentarai (0)
Plačiąja prasme vertybės yra konkretaus individo ar žmonių grupės suformuoti universalūs poreikių patenkinimo konkrečioje aplinkoje būdai. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 132p.)
Balsuoti:
 2.6 (5)
Komentarai (0)
Toks yra asmenybės kaip individualios vertybių visumos, lemiančios elgesį apibūdinimas. Šiame apibūdinime užfiksuoti tokie apibūdinimai:
  • Egzistuoja universalūs poreikiai, kurių patenkinimas būtinas bet kokio žmogaus išlikimui.
  • Žmogus iš prigimties turi tam tikras priemones tiems poreikiams tenkinti.
  • Kintanti socialinė aplinka leidžia tenkinti poreikius ir nustato tam tikrus apribojimus.
  • "Derybose" su socialine aplinka biologinį pagrindą turintys gebėjimai yra derinami su aplinkos teikiamomis galimybėmis ir apribojimais. Taip suformuojami poreikių tenkinimo konkrečioje aplinkoje būdai (vertybės), kurie ir lemia žmogaus elgesį.
  • Tos vertybės yra tiek stabilios, kiek stabilios yra žmogaus ir aplinkos savybės. Vertybės formuojasi istoriškai - jos yra asmens patyrimo socialinėje aplinkoje rezultatas ir naujas patyrimas pasikeitus žmogaus ir/arba aplinkos savybėms gali jas pakeisti. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 140-141p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Išskyrus gyvenimą ir mirtį, ką dar gali žmogus turėti? 

(Castaneda, Carlos. Kita tikrovė. Kaunas: Luceo. 2012, 255p.)
Balsuoti:
 5.0 (9)
Komentarai (0)
Mano Mokytojas mėgo sakyti, kad visi mes truputį panašūs į tuos nelaimėlius, kurie pasistato namą ant šiukšlių krūvos ir net neįtaria, kad giliai apačioje užkastas neįkainojamas lobis. Tikroji žmogaus prigimtis. 

(Ivanauskaitė, Jurga. Agnijos magija. Vilnius: Tyto alba. 2006, 290p.)
Balsuoti:
 5.0 (12)
Komentarai (0)
- ... Tu kokių politinių pažiūrų?
- Rinkos šalininkas, - atsakė Tatarskis, - gana radikalus.
- O konkrečiau?
- Konkrečiau... Sakysim taip, man patinka gyvenimas su dideliais papais. Bet manęs visiškai nejaudina vadinamasis Kanto papas savyje, kad ir kiek jame pieno teliūskuotų. ir tuo aš skiriuosi nuo nesavanaudžių Gaidaro tipo idealistų ... - Jei trumpiau, - pasakė Tatarskis, - tai grabe aš mačiau bet kokį Kanto papą savyje su visais jo kategoriškaisiais imperatyvais. Papų rinkoje švelnumą aš jaučiu tik Fojerbacho papui mums. Štai taip aš matau situaciją.
- Štai ir aš taip galvoju, - visiškai rimtai pasakė Azadovskis, - tegul geriau ir nedidelis, bet Fojerbacho... 

(Pelevin, Viktor. Generation "P". Kaunas: Jotema. 2006, 156-157p.)
Balsuoti:
 3.2 (5)
Komentarai (0)
Tikroji vertė

Sykį vienas pirklys atsiliko nuo karavano ir pasiklydo dykumoje. Netrukus jis suvalgė paskutinį maisto trupinį, išgėrė paskutinį gurkšnį vandens ir pajuto, kaip prie jo sėlina mirtis. Tada jis beviltiškai apieškojo savo krepšį ir - o dangau! - aptiko ryšulėlį, kuris, kaip jam iš pradžių pasirodė, turėjo būti pilnas grūdų. Ar jūs galite įsivaizduoti jo džiaugsmą, jo dvasios skrydį?! Taigi dabar įsivaizduokite to vargšo žmogaus sielvartą ir neviltį, kai išvyniojęs ryšulėlį jis išvydo, jog ten buvo kupina perlų! 

(Saadi. Rožių sodo žiedlapiai. Kaunas: Mijalba. 2005, 37p.)
Balsuoti:
 4.7 (7)
Komentarai (0)
Surasta: 59
  1 2 3 4 5   Sekantis