Kas yra meilė? ... Vieningo Gyvenimo jautimas giliai savyje ir visose kitose būtybėse. 
Tolle, Eckhart
 


Paieška:

YouTube
Dievas
Gėris
Garbė
Geri darbai
Gyvenimo prasmė
Grožis
Humoras
Išmintis
Laisvė
Meilė
Pilnatvė
Sėkmė

Laimė

Dangaus dieve! Argi tokį likimą nuskyrei žmogui, kad jis laimingas tik pakol dar neatėjęs į protą arba kada vėl jo netenka? 

(Gėtė, Johanas Volfgangas fon. Jaunojo Verterio kančios. Vilnius: Valstybinė grožinės literatūros leidykla. 1963, 126-127p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Tiesiog pakeisdamas sąmonės turinį, žmogus gali padaryti save laimingą arba nelaimingą, nepriklausomai nuo to, kas iš tikrųjų vyksta "išorėje". 

(Csikszentmihalyi Mihaly. Srautas. Optimali išgyvenimo psichologija. Gargždai: Tobulėjimo projektai. 2016, 32p.)
Balsuoti:
 4.3 (6)
Komentarai (0)
Žmogus, kuris supranta, iki kokio laipsnio yra užsipelnęs nelaimių jau yra tam tikra prasme laimingas.  

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 115p.)
Balsuoti:
 4.2 (5)
Komentarai (0)
Mes džiaugiamės draugų laime ne dėl savo prigimties gerumo ir ne iš draugiškumo, o tiktai skatinami savimeilės, kuri tikisi jų sąskaita pati tapti laiminga arba gauti sau kokios nors naudos.  

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 125p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Valdžia, turtai, garbė, netgi sveikata bei gera savijauta ir pasitenkinimas turima padėtimi, suprantami kaip laimė, įkvepia drąsą, o dažnai ir išpuikimą ten, kur nėra geros valios, kuri jų įtaką charakteriui [Gemüt], o per jį ir viso elgesio principus sureguliuotų ir tikslingai nukreiptų. Nėra ko ir kalbėti, kad protingas ir bešališkas stebėtojas niekada nejaus malonumo, netgi matydamas nuolatinę gerovę tokio asmens, kurio nepuošia nė vienas grynos geros valios bruožas; taigi, atrodo, jog gera valia yra būtina sąlyga, kad žmogus pasijustų vertas būti laimingas.  

(Kantas, Imanuelis. Dorovės metafizikos pagrindai. Vilnius: Mintis. 1980, 15p.)
Balsuoti:
 4.5 (4)
Komentarai (0)
Laimės pagrindas – išlavėjusi sąmonė. 

(Han, Thit Njat. Ramybė su kiekvienu žingsniu. Kaunas: Trigrama. 2014, 55p.)
Balsuoti:
 3.4 (8)
Komentarai (0)
Žmonės, kurie teigia didžiausią reikšmę teikiantys pinigams, šlovei ar grožiui, paprastai yra mažiau laimingi ir net gi prastesnės sveikatos nei tie, kurie siekia mažiau materialistinių tikslų [Belk, 1985; Kasser, 2002; Kasser ir Ryan, 1996].  

Balsuoti:
 4.9 (7)
Komentarai (0)
Buvo padarytas svarbus atradimas, kad žmonių nuotaika, padarius kažką malonaus draugui ar parodžius dėkingumą, pasitaisė ilgesniam laikui, nei suteikus malonumą sau pačiam ...
Eksperimentai, kurių metu žmonės kiekvieną savaitę turėjo atlikti kokį nors gerą veiksmą arba kelias savaites skaičiuoti savo gerus poelgius, parodė, kad dalyvių laimės pojūtis, nors ir ne itin, bet nuolat stiprėjo [Emmons ir McCullough, 2003; Lyubomirsky, Sheldon ir Schakade, spaudoje]

Balsuoti:
 4.5 (8)
Komentarai (0)
Galutinė laimės hipotezės versija teigia, kad laimė kyla tuomet, kai ryšys sujungia daugelį dalykų. Laimė nėra kažkas, ką galime tiesiogiai surasti, įsigyti ar pasiekti. Mes turime sukurti tinkamas sąlygas ir tada laukti. Kai kurios šių sąlygų yra mūsų viduje, tokios kaip skirtingų mūsų asmenybės dalių ir lygmenų koherencija. Kitoms sąlygoms reikia ryšio su išoriniais dalykais. Panašiai kaip augalams klestėti reikia saulės, vandens ir gero dirvožemio, taip ir žmonėms reikia meilės, darbo ir ryšio su kažkuo didesniu už juos pačius. Užmegzti ryšius su kitais žmonėmis, su darbu ir kažkuo didesniu už save tikrai verta, nes jei šie ryšiai bus tinkami, atsiras tikslo ir prasmės pojūtis. 

Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Pasak Šantidevos, jeigu bandysite visą žemę padengti oda, norėdami nesusižeisti kojų, jums tai nepavyks; o jei apsiausite odinius batus, kad ir kur eitumėte, kojų nesusižeisite. Taip ir mes, trokšdami laimės, stengiamės pakeisti išorines aplinkybes. Tačiau tereikia „apsiauti batus“, tai yra sutramdyti savo protą. 

(Tinlėjus, Džampa Gešė. Lodžongas. Vilnius: Metodika. 2012, 51p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Surasta: 149
  1 2 3 4 5   Sekantis