- Žmonės - tai liokajai. Jei tarp jų yra bent vienas, panašus į šeimininką, esama ir kitų, kurie sprogsta iš tuštybės... O tie, kurie prieš nieką nesilenkia, sėdi kalėjimuose ar guli po žeme... kalėjimas ir žemė skirta jiems vieninteliams... o keliaklupsčiavimas - visiems kitiems... 
Bataille, Georges
 


Paieška:

YouTube

Haidt, Jonathan

Pirmoji tiesa teigia pagrindinę šios knygos idėją – protas susideda iš atskirų dalių, kurios kai kada konfliktuoja. Panašiai kaip raitelis, jojantis ant dramblio – sąmonė, racionalioji proto dalis, tik iki tam tikros ribos kontroliuoja dramblio elgesį. Šiandien mes jau žinome šio susiskaldymo priežastis ir bent kelis būdus, kurie padėtų raiteliui ir drambliui veikti išvien ir pasiekti geresnių rezultatų.  

Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Mūsų smegenys, panašiai kaip ir žiurkių, sutvertos taip, kad maistas ir seksas sukelia nedidelius pliūpsnius dopamino (neuromediatoriaus), jis verčia mus džiaugtis veiksmais, skatinančiais mūsų genų išlikimą [Rolls, 1999].  

Balsuoti:
 5.0 (5)
Komentarai (0)
Santuokoje prireikia bent penkių teigiamų ar konstruktyvių veiksmų,kad būtų atitaisyta vieno kritinio ar destruktyvaus poelgio padaryta žala [Gottman, 1994].  

Balsuoti:
 4.3 (3)
Komentarai (0)
Vieną svarbiausių pozityviosios psichologijos idėjų S. Lyubomirsky, K. Sheldonas, D. Schakade ir M. Seligmas pavadino „laimės formule“:
L=B+S+V
Patiriamos laimės lygį (L) lemia biologinis pamatinis laimės lygis (B) plius gyvenimo sąlygos (S) plius savanoriškai atliekama veikla (V).  

Balsuoti:
 5.0 (4)
Komentarai (0)
Žmonės, kurie teigia didžiausią reikšmę teikiantys pinigams, šlovei ar grožiui, paprastai yra mažiau laimingi ir net gi prastesnės sveikatos nei tie, kurie siekia mažiau materialistinių tikslų [Belk, 1985; Kasser, 2002; Kasser ir Ryan, 1996].  

Balsuoti:
 4.9 (7)
Komentarai (0)
Buvo padarytas svarbus atradimas, kad žmonių nuotaika, padarius kažką malonaus draugui ar parodžius dėkingumą, pasitaisė ilgesniam laikui, nei suteikus malonumą sau pačiam ...
Eksperimentai, kurių metu žmonės kiekvieną savaitę turėjo atlikti kokį nors gerą veiksmą arba kelias savaites skaičiuoti savo gerus poelgius, parodė, kad dalyvių laimės pojūtis, nors ir ne itin, bet nuolat stiprėjo [Emmons ir McCullough, 2003; Lyubomirsky, Sheldon ir Schakade, spaudoje]

Balsuoti:
 4.5 (8)
Komentarai (0)
... knygoje „Prabangos karštligė“ („Luxury Fever) R. Frankas ... nagrinėja kitą iracionalumo apraišką ... kodėl, valstybei tapus turtingesnei, jos piliečiai jaučiasi mažiau laimingi.  

Balsuoti:
 4.0 (1)
Komentarai (0)
... žmonės, kurie turėjo mažiau socialinių apribojimų, ryšių ir įsipareigojimų, buvo labiau linkę į savižudybę.
 

Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Optimistai yra labiau linkę pasinaudoti privalumais nei pesimistai [Nolen-Hoeksema ie Davis, 2002; Ryff ir Ssinger, 2003; tennen ir Affleck, 1998]. Dauguma optimistųyra žmonės, laimėję smegenų loterijoje. Jie pasižymi aukštu pamatiniu laimės lygiu, įpratę matyti šviesiąsias gyvenimo spalvas ir lengvai randa sidabrinius kaspinėlius. Gyvenimas turi savybę turtingą padaryti dar turtingesnį, o laimingą dar laimingesnį.  

Balsuoti:
 4.1 (7)
Komentarai (0)
Pasak R. Sternbergo, išmintis yra implicitinis žinojimas, leidžiantis palaikyti dvejopą pusiausvyrą. Pirma, išmintingi žmonės sugeba palaikyti pusiausvyrą tarp savopačių poreikių, kitų asmenų poreikių ir poreikių žmonių ar objektų, su kuriais nėra tiesioginės sąveikos ... Antra, išmintingi žmonės geba suderinti tris reakcijų į situacijas būdus: prisitaikymą (keistamiesi patys ir prisiderindami prie aplinkos), formavimą (keisdami aplonką) ir pasirinkimą (apsispręsdami persikelti į kitą aplinką).  

Balsuoti:
 2.1 (7)
Komentarai (0)
Surasta: 18
1 2