Kas gi kita esti priešinimasis gamtai, jeigu ne gigantų karas prieš dievus?
Ciceronas, Markas Tulijus
 


Paieška:

YouTube
Frustracija
Gyvenimo prasmė
Liūdesys Savižudybė Skausmas

Depresija

Gedint pasaulis pasidaro skurdus ir tuščias, o melancholijios atveju - skurdus ir tuščias esti pats Ego. 

Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Beveik galėtume pabrėžti, kad melancholikui būdingas tiesiog priešingas bruožas - įkyrus šnekumas, kuriam apsinuoginimas teikia pasitenkinimą. 

Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Vienas iš labiausiai paplitusių tėvų įtakos vaiko proto padarinių - tai prislėgtumo jausmas, kurį sukelia besaikis baudimas arba šiurkštus tėvo ar motinos elgesys. 

(Adler, Alfred. Gyvenimo mokslas. Vilnius: Margi Raštai. 2011, 31p.)
Balsuoti:
 4.0 (3)
Komentarai (0)
Sergant klinikine depresija, jausmai išblėsta, dažnai išgyvenama jausmų tuštuma, jausmų „nebuvimas“ − jausmai lyg prarandami, ypač agresijos jausmas. Žmogus, išgyvenantis tokią depresiją, neretai apibūdindamas savo būseną sako, kad „negyvena“, „jaučiasi negyvas“. Psichiatrai tai vadina vitaliniu depresijos komponentu – kai dingsta gyvybingumo/ gyvenimo jausmas. ... Sergant depresija kyla daug savęs kaltinimo, savęs ar pasaulio nuvertinimo minčių ... Depresiškas žmogus išgyvena sumažėjusią savigarbą ir savivertę.

(Polukordienė, Kristina Ona. Netekčių psichologija. Vilnius: Panevėžio spaustuvė. 2008, 41p.)
Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Klausimas apie neviltį ir depresiją
Ką Jūs galėtumėte patarti žmogui, kuris yra puolęs į neviltį ir eidamas miegoti nebenori atsibusti?

Atsakymas: Labai nelengva atsakyti, ypač žmogui, neturinčiam tam tikro dvasinio pagrindo ... Patarčiau pastudijuoti didžiųjų praeities išminčių gyvenimo istorijas, kurios pasakoja apie jų patirtus vargus. Kai kurie iš jų gyveno skurde, buvo beveik beraščiai, kentė kitokius nepriteklius. Tačiau vedami ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis, tie žmonės pakilo į dvasios aukštumas. Be to, patarčiau visiems turėti galvoje, kad neviltis ir depresija tikrai nepadės nugalėti sunkumų. 

(Dalai Lama XIV. Užuojautos galia. Vilnius: Dharma. 2001, 92p.)
Balsuoti:
 4.5 (11)
Komentarai (0)
Vienas - ir vienintelis - geras depresijos bruožas tas, kad ji visada baigias. 

Balsuoti:
 4.0 (8)
Komentarai (0)
Kitas veiksmingas sielvarto ir graužaties įveikimo būdas yra pagalba jos reikalingiems žmonėms. Depresijos pagrindas yra nuolatinis galvojimas apie save ir rūpinimasis savimi, todėl pagalba kitiems ir gebėjimas suprasti kitų širdgėlą padeda užmiršti savo liūdesį. Dianos Tais nuomone, savanorio darbas - treniruoti vaikų komandą, būti didžiuoju broliu, maitinti benamius - yra geriausias nuotaikos skaidrinimo būdas. Tačiau jis taikomas bene rečiausiai.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 99p.)
Balsuoti:
 5.0 (5)
Komentarai (0)
Vienas (...) veiksmingiausių neterapinio pobūdžio, šiaip jau retai taikomų depresijos gydymo būdų - požiūrio į gyvenimą keitimas. (...) Žodžiu , blaivesnis vertinimas, gebėjimas įžvelgti ir netekties privalumus yra geriausias liūdesio priešnuodis.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 98-99p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Dianos Tais nuomone, aerobikos pratimai bene geriausiai padeda įveikti lengvą depresiją ir šiaip blogą nuotaiką. Tačiau reikėtų įspėti, jog fiziniai pratimai labiausiai tinka tingiems, paprastai mažai sportuojantiems asmenims.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 97-98p.)
Balsuoti:
 1.0 (2)
Komentarai (0)
Diana Tais mano, kad tinkamiausia kovos su depresija priemonė - bendravimas: ji siūlo eiti pasivaikščioti ar į filmą, neatsisakyti dalyvauti pobūvyje, žodžiu, ką nors veikti kartu su šeima ar draugais.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 94p.)
Balsuoti:
 2.3 (4)
Komentarai (2)
Surasta: 11
1 2