Daugel sykių vertesnė išminčių rūstybė
Nei draugystė su kvailiais. 
Thiruvalluvar
 


Paieška:

YouTube

Emocinis intelektas

Mylėjimasis yra abipusės empatijos pavyzdys. Jeigu šis aktas nėra sėkmingas, vadinasi, partneriams trūksta emocinio bendrumo.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 128p.)
Balsuoti:
 4.3 (6)
Komentarai (0)
... kai kurie žmonės sugeba nusikratyti melancholijos patirdami transcendentinius išgyvenimus. Pasak Tais, "malda, jei esi tikrai tikintis, pataiso bet kokią nuotaiką ir puikiai padeda atsikratyti depresijos.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 99p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Kitas veiksmingas sielvarto ir graužaties įveikimo būdas yra pagalba jos reikalingiems žmonėms. Depresijos pagrindas yra nuolatinis galvojimas apie save ir rūpinimasis savimi, todėl pagalba kitiems ir gebėjimas suprasti kitų širdgėlą padeda užmiršti savo liūdesį. Dianos Tais nuomone, savanorio darbas - treniruoti vaikų komandą, būti didžiuoju broliu, maitinti benamius - yra geriausias nuotaikos skaidrinimo būdas. Tačiau jis taikomas bene rečiausiai.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 99p.)
Balsuoti:
 5.0 (5)
Komentarai (0)
Buvo pastebėta, kad vėžiu sergantys asmenys, nepriklausomai nuo ligos stadijos, labai nusimena, lygindami save su sveikais žmonėmis, tačiau nusiteikia visiškai kitaip, kai pajėgia užjausti dar sunkiau sergančius pacientus ("Man ne taip jau blogai, aš nors galiu vaikščioti"). Toks gretinimas gali nuostabiai praskaidrinti nuotaiką: netikėtai slogiausias dalykas toks nebeatrodo.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 99p.)
Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Vienas (...) veiksmingiausių neterapinio pobūdžio, šiaip jau retai taikomų depresijos gydymo būdų - požiūrio į gyvenimą keitimas. (...) Žodžiu , blaivesnis vertinimas, gebėjimas įžvelgti ir netekties privalumus yra geriausias liūdesio priešnuodis.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 98-99p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
... nuotaikos praskaidrinimo būdas, anot Dianos Tais, yra mažų pergalių ir sėkmių džiaugsmas, pavyzdžiui, nudirbus seniai atidedamą namų ūkio darbą, sutvarkius namus ar išsprendus kokį nors svarbų klausimą. Be to, džiaugsmo teikia ir savo įvaizdžio pakeitimas, tarkim, puošniai apsirengus ar pasidažius pasijuntama geriau.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 98p.)
Balsuoti:
 3.0 (6)
Komentarai (0)
Dianos Tais nuomone, aerobikos pratimai bene geriausiai padeda įveikti lengvą depresiją ir šiaip blogą nuotaiką. Tačiau reikėtų įspėti, jog fiziniai pratimai labiausiai tinka tingiems, paprastai mažai sportuojantiems asmenims.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 97-98p.)
Balsuoti:
 1.0 (2)
Komentarai (0)
Nutraukti liūdesį žadinančių minčių grandinę gali pavykti kitur nukreipiant dėmesį (...) pačios geriausios priemonės yra tos, kurios gali veikti nuotaiką: įtemptos sporto rungtynės, linksmas filmas, nuotaikinga knyga.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 97p.)
Balsuoti:
 2.8 (4)
Komentarai (0)
Diana Tais mano, kad tinkamiausia kovos su depresija priemonė - bendravimas: ji siūlo eiti pasivaikščioti ar į filmą, neatsisakyti dalyvauti pobūvyje, žodžiu, ką nors veikti kartu su šeima ar draugais.

(Goleman, Daniel. Emocinis intelektas. Vilnius: Presvika. 2001, 94p.)
Balsuoti:
 2.3 (4)
Komentarai (2)