Doras žmogus, krūpčiojantis prieš nedorėlį,
yra kaip sudrumsta versmė ar užterštas šaltinis.
(25:26)  
 


Paieška:

YouTube

MEILĖS BUDELIS ir kitos psichoterapinės istorijos

Pasiekėme su Marvinu tą kritinį tašką, į kurį neišvengiamai veda sąmonėjimas. Tai laikotarpis, kai žmogus atsiduria ties praraja ir turi apsispręsti, kaip pažvelgs į negailestingą gyvenimo tikrovę: mirtį, vienišumą, beprasmybę ir tikslo nebuvimą. Žinoma, to neišvengti. Žmogus tegali rinktis, ar "ryžtingai" žvelgs tikrovei į akis, ar stengsis būti "užsiėmęs", drąsiai priešinsis ar stoiškai susitaikys, o gal išsižadės racionalaus mąstymo ir apimtas paslaptingos baimės įtikės Dievo Apvaizdą. 

Balsuoti:
 4.0 (1)
Komentarai (0)
Kartais mirties baimė nuvertinama kaip pernelyg banali, nes ji būdinga visiems. O kas nepažįsta ir nesibaimina mirties? Tačiau viena yra žinoti mirtį egzistuojant ir pašiurpti ar imti griežti dantimis galvojant apie ją, ir visai kas kita suvokti savo paties mirtingumą, jausti jį visu savo kūnu. Suvokti savo mirtingumą yra siaubingas, tačiau retai pasitaikantis išgyvenimas. Kartais žmogus jį patiria vos pora kartų per gyvenimą. 

Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
... giliai viduje slypi turtingas pasaulis, su kuriuo susidūrus kyla klaiki baimė, bet jį apšvietus - palengvėja. 

Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
... psichoterapeuto (panašiai kaip tėvų), uždavinys yra tapti nereikalingam ... 

Balsuoti:
 4.5 (4)
Komentarai (0)
Palyginau savigarbą su termostatu. Jos termostatas veikė blogai, nes buvo pernelyg arti kūno paviršiaus. Todėl savigarba nuolat stipriai svyruodavo, nelygu kokie išoriniai įvykiai ją užkliudydavo. Kai įvykdavo kas nors gera, Mardžė jausdavosi puikiai, jei tik kas nors ją sukritikuodavo, ji kelias dienas jausdavosi sugniuždyta. Tai tarsi šildyti namus prie pat lango pastačius katilą. 

Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Vienas - ir vienintelis - geras depresijos bruožas tas, kad ji visada baigias. 

Balsuoti:
 4.0 (8)
Komentarai (0)
Kelios iškreipiančios prizmės kliudo suvokti kitą žmogų ... Pirma kliūtis skiria vaizdinį nuo kalbos. Mes mąstome vaizdiniais, tačiau bendraudami vaizdinį turime paversti mintim, o mintį kalba ... Dar viena priežastis, kodėl negalime visiškai pažinti kitų, yra ta, kad mes ne viską atskleidžiame ... Trečioji kliūtis pažinti kitą slypi pačiame pažįstančiame. Pasakotojo minčių eigą, perduotą kalba, jis vėl turi paversti vaizdiniu - raštmenimis, kuriuos geba skaityti protas. Visiškai neįtikima, kad klausytojo vaizdinys sutaps su kalbėtojo minčių vaizdiniais. 

Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Santykiai juk visuomet baigiasi. Niekas nesuteikia garantijos visam gyvenimui. 

Balsuoti:
 4.7 (6)
Komentarai (0)
Nagrinėjant sapną svarbiausia atsižvelgti į jo keliamus jausmus ... 

Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Viena iš priežaščių paskęsti ir išnykti meilėje - tai siekis išvengti siaubą keliančios minties, kad mus sunaikins mirtis. 

Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Surasta: 34
1 2 3 4