Yra tokių žmonių, kurie visada kalba tik protingus ir gražius žodžius, bet jauti, kad jie bukapročiai žmonės. 
Čechovas, Antonas
 


Paieška:

YouTube
Agresija
Atleidimas
Bendravimas
Žiaurumas
Draugai
Išmintis
Konfliktai
Nerimas
Panieka
Pasitikėjimas
Pyktis
Santykiai
Skriauda

Patyčios

Labiausiai skaudina kritiški žodžiai, kuriais ir aš pats smerkčiau save. 

(Prather, Hugh. Užrašai sau. Kaunas: Trigrama. 2009, 90p.)
Balsuoti:
 4.1 (13)
Komentarai (2)
Tas, kuris yra priklausomas nuo kitų pagyrų, tampa pažeidžiamas. Pranašumą jo atžvilgiu išlaikys ties, kuriems jis bet kokia kaina nori patikti. 

(Moestl, Bernhard. ŠAOLINAS. Laimėk nekovodamas. Vilnius: Algarvė. 2008, 185p.)
Balsuoti:
 3.5 (11)
Komentarai (0)
Manoma, jog svarbu sukurti aplinką mokykloje (idealiu atveju ir namuose), kuriai, pirma, netrūktų suaugusiųjų skleidžiamos šilumos, tikro domėjimosi ir įsitraukimo į veiklą, o antra - būtų aiškios nepriimtino elgesio ribos. Trečia - nepaisymo ir taisyklių nesilaikymo atvejais turi būti nuosekliai taikomos nepriešiškos ir ne fizinės bausmės. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 136p.)
Balsuoti:
 3.2 (9)
Komentarai (0)
Dėl daugelio priežasčių pageidautina nustatytą skriaudėjo/skriaudžiamojo problemą spręsti "vietoje" ... Tačiau [jei] problema tebeegzistuoja ... nepaisant pakartotinų pastangų ją išspręsti, klasės arba mokyklos pakeitimas gali būti tinkamas sprendimas. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 126-127p.)
Balsuoti:
 2.3 (4)
Komentarai (0)
Tam, kad padėtų besityčiojantiems ir skriaudžiamiems vaikams surasti tinkamesnių reagavimo būdų, mokytojas, žinoma, gali pasinaudoti daugeliu įvairių būdų ... Pavyzdžiui, mokytojas gali leisti skriaudžiamam vaikui kartu su kitu, populiaresniu, mokiniu atlikti kokią nors klasei svarbią užduotį, o po to pristatyti rezultatus klasei. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 125p.)
Balsuoti:
 1.3 (3)
Komentarai (0)
Vienas iš būdų, kuriuos tėvai gali sustiprinti skriaudžiamo vaiko pasitikėjimą savimi - padrąsinti jį ugdyti potencialius savo talentus ar teigiamas savybes. Tai gali padėti mokiniui įsitvirtinti svarbiausia, žinoma, tarp bendraamžių.
Tipiškas skriaudžiamasis, bent jau berniukas, dažnai yra fiziškai silpnesnis ... pageidautina - bent jau tada, kai vaikas rodo nors truputį susidomėjimo šia kryptimi - kad skriaudžiami mokiniai treniruotųsi fiziškai ir pasistengtų užsiimti kokia nors tinkama sporto šaka. Net jei jų galimybės pasireikšti sporte yra ribotos ...  

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 123p.)
Balsuoti:
 1.5 (4)
Komentarai (0)
Geriausi rezultatai pasiekiami dosniai dalijant pagyrimus už teigiamą veiklą ir nuosekliai taikant bausmes už agresyvų elgesį ir taisyklių nesilaikymą.
Klasei aptariant prieš patyčias nukreiptas taisykles, natūralu iškelti klausimą, kokios bausmės turėtų būti taikomos jas sulaužius. Labai svarbu, kad į šią diskusiją mokytojas įtrauktų irmokinius. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 105p.)
Balsuoti:
 1.8 (4)
Komentarai (0)
Kaip minėta anksčiau, vyresni mokiniai daug tyčiojasi iš jaunesniųjų. Turint tai galvoje, mokyklose galima bandyti sumažinti patyčias specialiai planuojant laiką ir vietą. Pavyzdžiui, jaunesnių ir vyresnių mokinių pertraukos gali vykti skirtingu metu arba žaidimų aikštelę galima padalinti, atskiriant vietą jaunesniems ir vyresniems mokiniams. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 89p.)
Balsuoti:
 2.5 (4)
Komentarai (0)
Daugiausia tyčiojamasi mokykloje, o ne pakeliui ar grįžtant iš jos. Kaip minėta anksčiau, mokyklose, kuriose pertraukų ir pietų metu mokytojų skaičius didesnis, tyčiojamasi rečiau. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 87p.)
Balsuoti:
 2.2 (6)
Komentarai (0)
Taigi fizinė jėga yra gera apsauga nuo patyčių. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 51p.)
Balsuoti:
 2.9 (8)
Komentarai (0)
Surasta: 41
  1 2 3 4 5   Sekantis