Apkabinkite ir priglauskite savo vaikus - ypač mažus berniukus - kuo dažniau. Tyrimai rodo, kad 6 metų amžiaus berniukai yra gavę tik šeštadalį tokios nuoširdžios meilės, kokia buvo skirta to paties amžiaus mergaitėms. Šis meilės trūkumas visų pirma pasireiškia tuo, kad mažieji berniukai kelia šešis kartus daugiau rūpesčių, nei mergaitės. 
Ziglaras, Zigas
 


Paieška:

YouTube

Patyčios mokykloje

Manoma, jog svarbu sukurti aplinką mokykloje (idealiu atveju ir namuose), kuriai, pirma, netrūktų suaugusiųjų skleidžiamos šilumos, tikro domėjimosi ir įsitraukimo į veiklą, o antra - būtų aiškios nepriimtino elgesio ribos. Trečia - nepaisymo ir taisyklių nesilaikymo atvejais turi būti nuosekliai taikomos nepriešiškos ir ne fizinės bausmės. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 136p.)
Balsuoti:
 3.0 (8)
Komentarai (0)
... per pastaruosius dešimtmečius industrinėse visuomenėse labai smarkiai pagausėjo susirūpinimą keliančio smurto ir kitokio asocialaus elgesio atvejų. Pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse įvairių formų nusikalstamumas nuo 1950 metų išaugo 400-600 procentų ... 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 134-135p.)
Balsuoti:
 2.0 (2)
Komentarai (0)
Dėl daugelio priežasčių pageidautina nustatytą skriaudėjo/skriaudžiamojo problemą spręsti "vietoje" ... Tačiau [jei] problema tebeegzistuoja ... nepaisant pakartotinų pastangų ją išspręsti, klasės arba mokyklos pakeitimas gali būti tinkamas sprendimas. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 126-127p.)
Balsuoti:
 2.3 (4)
Komentarai (0)
Tam, kad padėtų besityčiojantiems ir skriaudžiamiems vaikams surasti tinkamesnių reagavimo būdų, mokytojas, žinoma, gali pasinaudoti daugeliu įvairių būdų ... Pavyzdžiui, mokytojas gali leisti skriaudžiamam vaikui kartu su kitu, populiaresniu, mokiniu atlikti kokią nors klasei svarbią užduotį, o po to pristatyti rezultatus klasei. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 125p.)
Balsuoti:
 1.3 (3)
Komentarai (0)
Vienas iš būdų, kuriuos tėvai gali sustiprinti skriaudžiamo vaiko pasitikėjimą savimi - padrąsinti jį ugdyti potencialius savo talentus ar teigiamas savybes. Tai gali padėti mokiniui įsitvirtinti svarbiausia, žinoma, tarp bendraamžių.
Tipiškas skriaudžiamasis, bent jau berniukas, dažnai yra fiziškai silpnesnis ... pageidautina - bent jau tada, kai vaikas rodo nors truputį susidomėjimo šia kryptimi - kad skriaudžiami mokiniai treniruotųsi fiziškai ir pasistengtų užsiimti kokia nors tinkama sporto šaka. Net jei jų galimybės pasireikšti sporte yra ribotos ...  

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 123p.)
Balsuoti:
 1.5 (4)
Komentarai (0)
Geriausi rezultatai pasiekiami dosniai dalijant pagyrimus už teigiamą veiklą ir nuosekliai taikant bausmes už agresyvų elgesį ir taisyklių nesilaikymą.
Klasei aptariant prieš patyčias nukreiptas taisykles, natūralu iškelti klausimą, kokios bausmės turėtų būti taikomos jas sulaužius. Labai svarbu, kad į šią diskusiją mokytojas įtrauktų irmokinius. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 105p.)
Balsuoti:
 1.8 (4)
Komentarai (0)
Kaip minėta anksčiau, vyresni mokiniai daug tyčiojasi iš jaunesniųjų. Turint tai galvoje, mokyklose galima bandyti sumažinti patyčias specialiai planuojant laiką ir vietą. Pavyzdžiui, jaunesnių ir vyresnių mokinių pertraukos gali vykti skirtingu metu arba žaidimų aikštelę galima padalinti, atskiriant vietą jaunesniems ir vyresniems mokiniams. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 89p.)
Balsuoti:
 2.5 (4)
Komentarai (0)
Daugiausia tyčiojamasi mokykloje, o ne pakeliui ar grįžtant iš jos. Kaip minėta anksčiau, mokyklose, kuriose pertraukų ir pietų metu mokytojų skaičius didesnis, tyčiojamasi rečiau. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 87p.)
Balsuoti:
 2.2 (6)
Komentarai (0)
Taigi fizinė jėga yra gera apsauga nuo patyčių. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 51p.)
Balsuoti:
 2.9 (8)
Komentarai (0)
Naudinga atskirti tiesiogines patyčias, kai skriaudžiamojo puolimas gana atviras, ir netiesiogines patyčias, kai mokinys atsiduria socialinėje izoliacijoje ir yra tikslingai atstumiamas grupės. Svarbu atkreipti dėmesį į antrąją, ne tokią akivaizdžią, patyčių formą. 

(Olweus, Dan. Patyčios mokykloje. Vilnius: Alma littera. 2011, 20p.)
Balsuoti:
 3.4 (5)
Komentarai (0)
Surasta: 12
1 2