[M]eluoti – tai nusigręžti nuo tarpusavio santykių. 
Tereškinas, Artūras
 


Paieška:

YouTube
Mirties bausmė
Nusikaltimai
Teisingumas Teismai Tiesa

Bausmė

Bausmė - tai priemonė, kuria visuomenė reguliuoja savo narių elgesį ... Bausmės gali būti fizinės ir moralinės. Fizinės bausmės - tai žmogaus laisvės apribojimas, atimantis iš žmogaus galimybę tenkinti įvairius fizinius poreikius ir keliantis fizinį skausmą. Moralinės bausmės sukelia dvasinius išgyvenimus, atima iš žmogaus galimybę jaustis visaverčiu žmogumi.
Bet kokia bausmė yra efektyvi tik tuo atveju, jei įgyvendinamas bausmės neišvengiamumo principas, tai yra tik tada, kai kiekvienas nusikaltėlis žino, kad bausmės jam nepavyks išvengti. 

Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Kodėl turėtume abejoti, kad geriausia bausmė už piktadarystes yra ta, kurią, kaip žinome, kadaise taip ilgai taikė romėnai, labai prityrę valstybės tvarkytojai. Jie didžiausius nusikaltėlius pasmerkdavo darbams akmenų skaldyklose ir kasyklose ... 

(More, Thomas. Utopija. Vilnius: Vaga. 2010, 73p.)
Balsuoti:
 4.0 (2)
Komentarai (0)
Geriau dovanoti dešimčiai kaltų negu nubausti vieną nekaltą ... 

Balsuoti:
 4.9 (11)
Komentarai (0)
... išniekinta žmogaus prigimtis ir nusikaltusi širdis pačios už save žiauriau keršija negu bet kuris žemiškasis teismas! Negana to: teismas ir žemiškoji bausmė netgi palengvina prigimties skirtą bausmę, netgi būtinai reikalingi panašiais atvejais nusikaltėlio sielai, nes gelbsti ją nuo nevilties ... 

Balsuoti:
 4.3 (3)
Komentarai (0)
Taigi, jei koks žmogus pasielgė su jumis negražiai, žinokite, jog jūs privalote elgtis garbingai. Bausti kitus - ne jūsų darbas, kaltieji atsakys pagal Visatos įstatymus. 

Balsuoti:
 4.2 (10)
Komentarai (1)
O juk didžiausia bausmė už nusikaltimus slypi juose pačiuose. 

(Seneca, Lucius Annaeus. Laiškai Lucilijui. Vilnius: Tyto alba. 2007, 297p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį.
(8:7) 

Balsuoti:
 5.0 (7)
Komentarai (0)
Kas sužalotų artimą, kaip jis padarė, taip jam bus padaryta: galūnė už galūnę, akis už akį, dantis už dantį. Žaizda, kokią jis padarė artimui, tokia žaizda bus jam padaryta. Kas užmuštų gyvulį, turės atlyginti nuostolį, bet kas užmuštų žmogų, turės būti nubaustas mirtimi. Turėsite vieną tą patį įstatymą ateiviui ir izraeliečiui, nes aš esu VIEŠPATS, jūsų Dievas.
(24:19-22)
 

Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Smurtingo būdo žmogus užsitraukia bausmę;
jeigu bandytum jį gelbėti, dalyką pablogintum.
(19:19)  

Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Uždėti baudą nekaltam žmogui tikrai neteisinga
ar nuplakti kilmingą žmogų už jo dorumą.
(17:26)  

Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Surasta: 21
1 2 3