Jei mūsų draugai mus apgavo, tai mes galime šaltai reaguoti į jų draugystės ženklus, tačiau privalome visuomet užjausti juos nelaimės valandoje. 
Larošfuko, Fransua de
 


Paieška:

YouTube

Motyvacija

„Šuo ir gazelė“
Medžioklinis šuo vijosi gazelę.
– Tu niekada manęs nepavysi, – pasakė gazelė.
– Kodėl? – paklausė šuo.
– Aš bėgu gelbėdama savo gyvybę, o tu – norėdamas įtikti savo šeimininkui.

(Faradžas, Abul. Įdomių istorijų knyga. Vilnius: Vaga. 1978, 122p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Kaip dažnai, pavyzdžiui, neturime noro nusiskusti ar rengtis. Tačiau jeigu pažvelgtume į save iš šalies, tai yra įsivaizduotume, kad tą konkrečią akimirką mus filmuoja, ar taip elgtumės? Panaudokite šį metodą keletą kartų per dieną, o paskui tai jums išeis natūraliai, ir jūs net nepastebėsite, kad jį naudojate. Kai ateitis tau kelia nerimą, imk veikti! Veikla, pasinėrimas į tikrovę, į dabarties akimirką yra tinkamiausia ateities baimės terapija. Kiek katų, atsidūrę sudėtingesnėje situacijoje, pastebėjome, kad ji iš esmės buvo daug paprastesnė, nei prieš imdami ją spręsti įsivaizdavome.  

(Albisetti, Valerio. Kad būtume laimingi: psichoterapija visiems. Vilnius: Katalikų pasaulio Leidiniai. 2009, 80p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Plačią ja prasme motyvacija yra bet kokio gyvo organizmo siekis išlikti. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 91p.)
Balsuoti:
 5.0 (4)
Komentarai (0)
Paprastai motyvacija apibrėžiama ir nagrinėjama siauresne prasme - kaip visuma vidinių procesų, skatinančių, palaikančių ir nukreipiančių veiklą. Anot V. Viliūno (1986, 1990) pagrindinis motyvacijos analizės vienetas yra poreikis. Poreikis yra priklausomybė nuo egzistavimo sąlygų, kurią apibrėžia (1) trūkumo būsena ir (2) konkretus tos būsenos aptikimo ir pašalinimo mechanizmas. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 92p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Tiesa, paprastai žmogų lengviau įtikinti tuo, kad jis negali kažko padaryti, negu tuo, kad jis gali tai padaryti. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 136p.)
Balsuoti:
 4.9 (9)
Komentarai (0)
Viską - nuo tarpusavio santykių iki pinigų stygiaus - gyvenime galima pataisyti, tereikia atrasti savyje įsitikinimus, slapta neleidžiančius keistis. Juos atpažinę galime išsiaiškinti, ar ir dienos šviesoje jie mums vis dar atrodo teisingi ...
Šeši svarbiausi "Pasirinkimo" būdo klausimai, kurios dera užduoti stengiantis išsiaiškinti vidines kliūtis ir pašalinti jas iš kelio.

1. Dėl ko dabar esate nelaimingas? Arba dėl ko pykstate, jaučiatės kaltas, nerimastaujate ir pan. Šis klausimas padeda sukonkretinti tai, ką jaučiate ir ką čia nagrinėjate.
2. Kodėl tai verčia jus jaustis nelaimingą? Blogo jautimosi priežastys nesutampa su taip jaustis verčiančiu „objektu“. Priežastys yra įsitikinimai.
3. Kas, jūsų manymu, nutiks, jeigu daugiau dėl to nebesijausite nelaimingas? Šis kiek savotiškas klausimas padeda aptikti baimes ir rūpesčius, saugančius, kad šiukštu neatsisakytumėte jus slegiančio jausmo. Labai dažnai mes nenorime skirtis su „savo“ jausmu nepaisydami to, kad jis mus skaudina.
4. Ar tuo tikite?
5. Kodėl tuo tikite?
6. Kas, jūsų manymu, nutiks, jeigu daugiau tuo nebetikėsite? Kartais įsitvėrę laikomės įprasto įsitikinimo, nors akivaizdu, kad jis mus riboja ir verčia jaustis nelaimingus. Kokių rūpesčių dėl jo kyla? Ar jis vis dar atrodo tikras ir patikimas?

Štai mano pačios „Pasirinkimo“ pavyzdys. Pakako tik trijų klausimų, kad pasijusčiau kitaip ir keisčiau savo gyvenimą. Man jau buvo aišku, kad siaubingai jaučiuosi dėl pasaulyje badaujančių žmonių. Tad pradedu nuo antro klausimo. Kodėl baisiai jaučiuosi dėl tokio dalyko? Atsakymas: Atrodo, niekam tai nerūpi. Tarsi visiems būtų visiškai nesvarbu. Kaip manai, kas nutiks, jeigu daugiau dėl to nebesijausi siaubingai? Atsakymas: Tada ir man tai neberūpės. Ar tiki tuo? Atsakymas: Ne! Jau pradėjusi klausti žinojau: kuo blogiau jausiuosi, tuo mažiau galėsiu padaryti naudinga. Iš tikrųjų, kai jaučiuosi nekaip, visai nenoriu gilintis į dalyko esmę ir vargu ar galėčiau ko nors imtis.

[Klausimyno autorė: Mandy Evans www.mandyevans.com]


(Vitale, Joe. Raktas. Vilnius: Alma littera. 2010, 72-75p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Jei nuolat galvosite vien apie sunkumus, o ne apie rezultatus ar atlygį, jums gali nusvirti rankos. Užuot išsiugdę vidinę drausmę, ko gero, imsitės savęs gailėtis. Kai kitą kartą teks atlikti tikrai sunkią užduotį ir jūs pradėsite galvoti apie tai, kas jums būtų patogiau, o ne svarbiau, keiskite dėmesio objektą. Įvertinkite, kokią naudą duos kruopščiai atliktas darbas, ir tik tada atsiduokite jam.  

(Maxwell, John C.. Kaip svajones paversti tikrove?. Kaunas: Gardenija. 2004, 192p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Paskelbkite apie savo planus viešai ir būsite priversti atsidėti jiems taip, kad nereiktų raudonuoti iš gėdos. 

(Maxwell, John C.. Kaip svajones paversti tikrove?. Kaunas: Gardenija. 2004, 42p.)
Balsuoti:
 4.0 (3)
Komentarai (0)
Žmogus atima reikiamas pastangas iš laukiamo malonumo ir, jeigu likutis teigiamas, veiksmas bus įvykdytas. 

(Laitmanas, Michaelis. Iš chaoso į harmoniją. Vilnius: Kabalos studijų centras. 2007, 60p.)
Balsuoti:
 4.2 (6)
Komentarai (0)
... kai jūsų motyvacija yra pagalba kitiems, jūs veikiate žymiai efektyviau, nei galvodami vien apie save. 

(Ziglaras, Zigas. Sėkmė žaliems. Kaunas: Smaltijos leidykla. 1999, 88p.)
Balsuoti:
 4.3 (6)
Komentarai (0)
Surasta: 14
1 2