Tačiau visą blogį galima išgydyti ... Liūdesio jis nepamirš, bet tai netemdys jo širdies, o pamokys išminties. 
Tolkinas, J. R. R.
 


Paieška:

YouTube
Citata

Citata

Viską - nuo tarpusavio santykių iki pinigų stygiaus - gyvenime galima pataisyti, tereikia atrasti savyje įsitikinimus, slapta neleidžiančius keistis. Juos atpažinę galime išsiaiškinti, ar ir dienos šviesoje jie mums vis dar atrodo teisingi ...
Šeši svarbiausi "Pasirinkimo" būdo klausimai, kurios dera užduoti stengiantis išsiaiškinti vidines kliūtis ir pašalinti jas iš kelio.

1. Dėl ko dabar esate nelaimingas? Arba dėl ko pykstate, jaučiatės kaltas, nerimastaujate ir pan. Šis klausimas padeda sukonkretinti tai, ką jaučiate ir ką čia nagrinėjate.
2. Kodėl tai verčia jus jaustis nelaimingą? Blogo jautimosi priežastys nesutampa su taip jaustis verčiančiu „objektu“. Priežastys yra įsitikinimai.
3. Kas, jūsų manymu, nutiks, jeigu daugiau dėl to nebesijausite nelaimingas? Šis kiek savotiškas klausimas padeda aptikti baimes ir rūpesčius, saugančius, kad šiukštu neatsisakytumėte jus slegiančio jausmo. Labai dažnai mes nenorime skirtis su „savo“ jausmu nepaisydami to, kad jis mus skaudina.
4. Ar tuo tikite?
5. Kodėl tuo tikite?
6. Kas, jūsų manymu, nutiks, jeigu daugiau tuo nebetikėsite? Kartais įsitvėrę laikomės įprasto įsitikinimo, nors akivaizdu, kad jis mus riboja ir verčia jaustis nelaimingus. Kokių rūpesčių dėl jo kyla? Ar jis vis dar atrodo tikras ir patikimas?

Štai mano pačios „Pasirinkimo“ pavyzdys. Pakako tik trijų klausimų, kad pasijusčiau kitaip ir keisčiau savo gyvenimą. Man jau buvo aišku, kad siaubingai jaučiuosi dėl pasaulyje badaujančių žmonių. Tad pradedu nuo antro klausimo. Kodėl baisiai jaučiuosi dėl tokio dalyko? Atsakymas: Atrodo, niekam tai nerūpi. Tarsi visiems būtų visiškai nesvarbu. Kaip manai, kas nutiks, jeigu daugiau dėl to nebesijausi siaubingai? Atsakymas: Tada ir man tai neberūpės. Ar tiki tuo? Atsakymas: Ne! Jau pradėjusi klausti žinojau: kuo blogiau jausiuosi, tuo mažiau galėsiu padaryti naudinga. Iš tikrųjų, kai jaučiuosi nekaip, visai nenoriu gilintis į dalyko esmę ir vargu ar galėčiau ko nors imtis.

[Klausimyno autorė: Mandy Evans www.mandyevans.com]


(Vitale, Joe. Raktas. Vilnius: Alma littera. 2010, 72-75p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius: