Bet VIEŠPATS tarė Samueliui: „Nežiūrėk į jo išvaizdą ir stuomens aukštį, nes aš jį atmečiau. Juk Dievas ne taip mato, kaip žmogus, – žmogus mato, kas akimis matoma, o VIEŠPATS žiūri į širdį.
(16:7) 
 


Paieška:

YouTube

Atjauta

Tačiau kokios jums atrodo būtybės? Jos suvokiamos arba kaip mielos, arba kaip nemielus. Jūs nesuvokiate jų kaip kenčiančių. Būtent todėl matant gyvas būtybes mums kyla arba prisirišimo jausmas, arba pyktis, nes suvokiame jas kaip prisirišimo arba kaip pykčio objektus. Jūs bemaž niekada jų nesuvokiate kaip atjautos objektų.
Jeigu jos būtų matomos kaip atjautos objektai, natūraliai pasireikštų ir ... atjauta joms, , nes jūs medituotumėt atjautos objektą. Bodhisatvos, ilgą laiką ugdantys atjautą, tobulinantys ją, suvokia bet kurią būtybę kaip atjautos arba meilės objektą, ir būtent dėl to jie visą laiką jaučia meilę ir atjautą. 

(Tinlėjus, Džampa Gešė. Lodžongas. Vilnius: Metodika. 2012, 167-168p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
... atjauta iš esmės remiasi trumpa susitapatinimo akimirka ... 

(Pelevin, Viktor. Generation "P". Kaunas: Jotema. 2006, 143p.)
Balsuoti:
 4.0 (4)
Komentarai (0)
Pasak budizmo, tikra atjauta yra pagrįsta giliu supratimu ir pripažinimu, kad kiti žmonės, taip pat kaip mes patys, nori laimės ir turi teisę įveikti kančią. Štai tada atsiranda ypatingas rūpestis kitais, nepaisant asmeninės gerovės. Tai yra atjauta. 

(Dalai Lama XIV. Užuojautos galia. Vilnius: Dharma. 2001, 46p.)
Balsuoti:
 5.0 (4)
Komentarai (0)