Kokiai moteriai nepatiktų, užsėdus ant varpeliais išdabinto žirgo, šuoliais pasileisti per bekraštį, slėpiningą žalią mišką? Juk visai žmogiška norėti patirti Rojų dar čia, žemėje. Taigi ego siekia nuostabių išgyvenimų, tačiau bėda ta, kad palaimos troškimo ir begalinio naivumo derinys ne tik nežada norų išsipildymo, bet ir paverčia mus lengvu grobiu plėšrūnui.
Estes, Clarissa Pinkola
 


Nuobodulys

Dažnai atleidžiame tiems, kurie mums nuobodulį varo, bet negalime atleisti tiems, kuriems nuobodulį varome mes. 

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 72p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Mes beveik visuomet nuobodžiaujame su žmonėmis, su kuriais nevalia nuobodžiauti. 

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 81p.)
Balsuoti:
 1.0 (1)
Komentarai (0)
... bukas protas ir yra tikrasis nuobodulio šaltinis, jis vis ieško išorinių paskatų, kad bent kuo nors išjudintų dvasią. 

(Šopenhaueris, Artūras. Gyvenimo išminties aforizmai. Vilnius: Tyto alba. 2007, 31p.)
Balsuoti:
 4.4 (8)
Komentarai (0)
Siaubingas nuobodulys viešpatauja mūsų miestuose. Sumautos hierarchijos. Šlykštus patriarchatas. Bjauri kaliūzė. Patologinis blusturgis. Baimingas korektiškumas. Kiauliasnukis įžulumas. Štai, rodos ir visos pramogos. Patys didžiausi džiaugsmai: nueiti į kiną, parodą, į bordelį arba kavinę. Didžiai dėkingi, taip saknat. Diskoteka, bliad'!
...
Nuobodulys baisiai bijo, kad subjektas netaptų autonomiškas. Jo autonomija reiškia, kad subjektas rado įdomų užsiemimą ir į jį įsitraukė. Tuo užsiimdamas jis tampa kitoks ir atsiskiria nuo pramogaujančios bei nuobodžiaujančios daugumos. Jei visuotines pramogas daugiausia teikia masinė gamyba ir technologijos, tai savo mėgiamą užsiėmimą subjektas atranda subjektyvaus pažinimo dėka, dėka to, ką Foucalt vadina "savęs kūrimo technologijomis". Pasitelkdamas būtent šias technologijas, subjektas skelbia savo būtį. Kalbame apie savišvietą naudojant įvairias gyvenimo technikas.
...
priemonė prieš nuobodulį - tai saviaukla ir savišvieta, savęs pažinimas ir kritiškas požiūris į save patį. Pasitelkus šiuos metodus galima išprovokuoti romaną su realybe, kuris suteiks daug malonumo. Taigi dabar trumpai išvardinsime kai kurias kasdienės kovos prieš nuobodulį technikas:
1) pratintis draugauti,
2) treniruoti sugebėjimą priimti visavertę pasaulio įvairovę,
3) treniruoti neformalaus bendravimo įgūdžius,
4) pratintis žvelgti į pasaulį erotiškai,
5) drausminti savo emocijas ir jas artikuluoti,
6) niekada nepulti į neviltį, liūdesį ir depresiją,
7) nuolat atnaujinti požiūrį į save,
8) pažinti ir kontroliuoti visus savo norus,
9) vadovauti sau, o ne kitiems,
10) nuolat peržiūrėti santykius su kitais ir naikinti valdžios intonacijas.
Na, ir taip toliau. 

Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
- Jūs atrodote pavargęs, - ištarė Zagrėjus.
Susidrovėjęs Merso tepasakė:
- Taip, aš nuobodžiauju, netrukus atsistojo, žengė prie lango ir, žiūrėdamas į lauką pridūrė: - Noriu vesti, nusižudyti arba užsiprenumeruoti L'Illustration. Beviltiškas poelgis, ar ne?
Zagrėjus nusišypsojo:
- Jūs - skurdžius, Merso. Tai paaiškina pusę jūsų pasibjaurėjimo. O kita pusė - ta, kad jūs absurdiškai taikotės su tuo skurdu.  

(Kamiu, Albertas. Laiminga mirtis. Vilnius: Baltos lankos. 2007, 39p.)
Balsuoti:
 4.3 (4)
Komentarai (0)