Karo esmė yra naikinti, nebūtinai žmones, bet jų darbo produktus. Karas įgalina suskaldyti į gabalus, ištėkšti į stratosferą, nuskandinti jūros gelmėse medžiagas, kurios kitu atveju suteiktų masėms per daug komforto ir padarytų jas per daug apsišvietusias. Net jei ginklai ir nesunaikinami mūšio lauke, jų gamyba yra patogus būdas eikvoti darbo jėgai, nepagaminant to, ką galima vartoti. 
Orwell, George
 


Raida

Kiekvieną savo amžiaus tarpsnį mes pradedame kaip naujokai, ir ne sykį mums itin stinga patirties, nors gyvenę esame nebe mažai metų. 

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 91p.)
Balsuoti:
 4.5 (4)
Komentarai (0)
Bėgimą nuo vaikystėje patirtų kančių galima pastebėti ir religiniame klusnume, ir cinizme, ironijoje bei kitose susvetimėjimo su savimi formose, prisidengiančiose filosofija arba literatūra. Vis dėlto galiausiai kūnas ima maištauti. Net jei jį laikinai galima nuraminti narkotikais, cigaretėmis ar medikamentais, paprastai jo žodis būna paskutinis, nes saviapgaulę jis permato greičiau nei mūsų protas, ypač jei šis nuo vaikystės buvo kreipiamas funkcionuoti netikroje savastyje. Galima nepaisyti kūno žinios ar iš jos šaipytis, bet kiekvienu atveju verta atkreipti dėmesį į jo maištą. Jo kalba - tai autentiška tikrosios mūsų savasties ir gyvybingumo galių išraiška. 

(Miller, Alice. Kūno maištas. Vilnius: Vaga. 2012, 147-148p.)
Balsuoti:
 4.7 (6)
Komentarai (0)