Toks yra mūsų gyvenimas - didžiulės tuštumos ir trumpi sąmonės plykstelėjimai mūsų smegeninėje, o protarpiais - akinantys baisaus skausmo žaibai, jei darome ką nors ne taip... 
Vonegutas, Kurtas
 


Paieška:

YouTube

Pobūviai

Esu rūšiavęs žmones, lankančius panašius pobūvius. Dešimt procentų iš jų priklauso "Partnerių" kategorijai. Tai žmonės turintys sprendžiamąją teisę, atėję dėl Paslaugų banko, visada atidžiai ieškantys, kas galėtų jiems atnešti naudos, kur investuoti, kur gauti pinigų. Jie iškart mato, ar pobūvis naudingas, ar ne ir pirmieji išeina namo, nes neleidžia laiko veltui.
Du procentus sudaro "Talentai", kurių iš tiesų laukia daug žadantis rytojus. Jiems pavyko peršokti per upę, jie jau pastebėjo, kad Paslaugų bankas egzistuoja, ir yra potencialūs jo klientai; gali suteikti svarbių paslaugų, tačiau kol kas dar negali ryžtis nuspręsti. jie su visais elgiasi maloniai, ne gerai nežino, su kuo kalbasi, yra daug atviresni už Partnerius, nes juos kiekvienas kelias gali kažkur nuvesti.
Tris procentus sudaro "Tupamarai", taip pavadinti seno Urugvajaus partizanų judėjimo narių garbei; jiems pavyko įsiskverbti tarp tų žmonių, jie beprotiškai trokšta ryšių, nežino, ar jiems verta ten būti, ar ieškoti kito pobūvio, vykstančio tuo pat metu. Jie nekantriai nori visiems parodyti savo talentą, tačiau jų niekas neprašo, nes jiems dar nepavyko užkopti į pirmuosius kalnus; kai tik nustatoma jų tapatybė, dėmesys nukrypsta kitur.
Galiausiai likusius aštuoniasdešimt penkis procentus sudaro "Padėklai" - pavadinau juos tuo vardu, nes kaip nebūna pobūvio be šio indo, taip nebūna ir pobūvio be jų. padėklai gerai nežino, kas vyksta, tačiau žino, kad jų buvimas ten labai svarbus, jie įtraukti į rengėjų sąrašą, nes pobūvio sėkmė priklauso ir nuo dalyvių skaičiaus. Tai kadaise buvę garsūs asmenys: bankininkai, direktoriai, garsių moterų vyrai, buvusios įtakingų vyrų žmonos. Grafai tokių vietovių, kur šiandien jau nėra monarchijos, princesės ir markizės, gyvenančios iš savo pilių nuomos. Jie lankosi visuose pobūviuose, nepraleidžia jokių švenčių, ir aš klausiu, negi jiems nenusibosta? 

(Coelho, Paulo. Zahiras. Vilnius: Vaga. 2006, 264-265p.)
Balsuoti:
 3.7 (3)
Komentarai (0)