Tikroji laimė visada atrodo gan bjauri, palyginus su spalvingais nelaimių vaizdais. Ir, aišku, pastovumas toli gražu ne toks įspūdingas kaip nepastovumas. O patenkintas žmogus niekada nebus toks žavus kaip tas, kuris šauniai kaunasi su nelaimėmis, vaizdingai grumiasi su pagundomis arba griūva parblokštas aistrų ar abejonių. Laimė niekada nėra didinga. 
Huxley, Aldous
 


Medicina

Europoje ir Amerikoje vidutinė gyvenimo trukmė yra apie aštuoniasdešimt metų dėl visuotinės gerovės, stiprių chemikalų ir Frankenšteino chirurgijos. tai pažanga, kuri vadinama "tai bent". ar kaip ten? Rytų Pakistane gyvena hunzai, vidutinnė gyvenimo trukmė - 100 120 metų. Gruzinai, armėnai, abchazai, azerbaidžianiečiai irgi sulaukia iki šimto dvidešimties metų ...
Vilkambos kaime Ekvadore gyvenančių indėnų vidutinis amžius - 100 - 120 metų. Titikakų iš Peru pietryčių vidutinė gyvenimo trukmė - 110 metų. Nigerijoje gyveno vadas Baueris, išlaikęs visus dantis sveikus. Kai Baueriui skaičiavo dantis, jam buvo šimtas dvidešimt šešeri metai. Jis nieko nebuvo girdėjęs apie fluorą.
Ketvirtame XX amžiaus dešimtmetyje mirė siras, kuriam buvo šimtas trisdešimt treji metai. O ar esate girdėję apie daktarą Li iš Kinijos? Jis gimė 1677-ais, o mirė 1933-iais, dviejų šimtų penkiasdešimt šešerių metų amžiaus! London Times parašė apie jį daugybę puslapių. Tiesa ar melas? Spręsk pats! 

(Whilde, Stefan. Zaratustra kalba makaronams. Kaunas: Kitos Knygos. 2011, 61p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)