Kad kviečio grūdas augtų ir daugintųsi, reikia jį pasėti trąšioje dirvoje kur tamsu, o mano nesėkmės, nusivylimai, nemokšiškumas ir nesugebėjimai ir yra ta tamsa, į kurią aš buvau pasodintas sunokti. Kaip ir kviečio grūdai, kuriam reikia lietaus ir saulės, kad suželtų ir sužydėtų, taip ir man reikia auginti savo kūną ir protą, kad išsipildytų mano svajonės. 
Og Mandino
 


Paieška:

YouTube

Prisiminimų prisiminimai

Kaip jaustis žmogui, kuris pastebi, kad visą gyvenimą buvo su akiniais, tačiau tokiais nevykusiais, kad jie neleido jam pamatyti nei kitų, nei savęs. Kaip gyventi, kai supranti, kad galėjai bent jau pasistengti pamatyti greta buvusius ir tave mylėjusius žmonės, kurių nematei, nes žiūrėjai pro savo protinės ir emocinės trumparegystės aprasojusius stiklus, pro nuostatų ir trumpalaikių interesų miglą, pro beviltiškų įpročių rėmus, atsisėdęs į pinigų užsidirbinėjimo mašiną ir visas apvyniotas tramdomaisiais kasdienybės marškiniais...
Ir sunkiausia yra pamatyti save - tik ne buvusį ..., o pamatyti save esantį...
Pamatyti save - stebintį savo žvilgsnį...
Pamatyti save - nematantį savęs.  

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 171p.)
Balsuoti:
 4.5 (11)
Komentarai (0)
... skriaudikas iš tiesų įrodinėja savo pranašumą ir jėgą ne tiek skriaudžiamajam, kiek pačiam sau. 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 161-162p.)
Balsuoti:
 4.0 (8)
Komentarai (0)
... gyvenime niekas nesikartoja ir todėl patirtis yra beveik bevertė. Iš patirties sužinai tiktai tiek, kad gyvenimo patirtis beveik nepritaikoma kituose gyvenimo epizoduose. Sužinai, kad pripratęs priprasti išmoksti susipaprastinti gyvenimą iki tokių banalybių, iki tokių schemų, iki visiško aiškumo. Tačiau gyvenimas dėl to, kad tu jį supaprastini savo teorijose, nesupaprastėja. Tas tavo sugalvotasis paprastumas pasirodo esąs pasauliui neprivalomas. O tas nepažintas ir nepripažintas pasaulio sudėtingumas neatleidžia tavęs nuo to pasaulio poveikio. Jei pripratai priprasti, kad kažkokių dalykų nėra, tai dar nereiškia, kad tų dalykų nėra. 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 142p.)
Balsuoti:
 4.5 (11)
Komentarai (0)
Ką daryti su teiginiu, kad valdžia negali būti savavališka - ji negali turėti "savo valios", o tik vykdyti rinkėjų valią? 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 132p.)
Balsuoti:
 3.7 (3)
Komentarai (0)
Kai sakai: gyveni - gyveni kaip unikali, nepakartojama, nepakeičiama, individuali būtybė, - kitą kartą pats savęs paklausi: o kuo jau toks unikalus, nepakartojamas tas tavo gyvenimas? Kai pabandai atlikti elementariausią mintinį eksperimentą - pašalinti atsitiktinius žmones, kasdienius darbelius, nieko nereiškiančius pokalbius, beviltiškus susitikimus, absurdiškus susižavėjimus ir pasikartojančius įvykius, - kas tokio unikalaus lieka tavo gyvenime? 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 119p.)
Balsuoti:
 4.3 (16)
Komentarai (0)
Valdžia - kaip kirpėjas, kuris kiekvieną sykį kerpa jus ir kiekvieną kartą stebisi: ir kas jus paskutinį kartą taip blogai apkirpo? 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 113p.)
Balsuoti:
 5.0 (7)
Komentarai (0)
... gyvenimas - tai atradimo procedūra, kuri viena te gali atsakyti į klausimus. Nes dauguma klausimų tik atrodo teoriniai, o iš tiesų jie yra praktiniai, nes į juos atsakyti gali tik veikdamas, bandydamas, atrasdamas, eksperimentuodamas, nes jokia svetima patirtis negali čia tau padėti, nes tai - ne tavo patirtis. 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 111p.)
Balsuoti:
 3.2 (6)
Komentarai (0)
Tam, kuriam nieko netrūksta, trūksta netikrumo, tik jis to nesuvokia ... Supratimo, kad gyvenimas - tai unikalus, nepakartojamas eksperimentas.  

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 110-111p.)
Balsuoti:
 3.8 (6)
Komentarai (0)
Kultūroje visuomet slypi galimybė išlaisvinti žmogų, padėti susigaudyti gyvenime, galimybė ugdyti skonį, distanciją, pasitikėjimą savimi ir kritiškumą. Kultūra yra žmogaus universalumas, lankstumas, atvirumas kaitai ir laisvei. Ji ugdo žmonių kūrybines galias, lavina skonių įvairovę. Dažniausiai tai yra net ir ne kažkoks konkretus rezultatas. Tai procesas, būsena, refleksija. Jei norite, tai - trūkumo jausmas. 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 110p.)
Balsuoti:
 4.3 (10)
Komentarai (0)
Nuostabiausia, kad žmogiškosios sąmonės dėka pasaulyje yra daugybė pasaulių. 

(Degėsys, Liutauras. Prisiminimų prisiminimai. Vilnius: Alma littera. 2010, 85p.)
Balsuoti:
 4.4 (8)
Komentarai (0)
Surasta: 22
1 2 3