Nieko aš tada nesupratau. Reikėjo man apie ją spręsti pagal jos darbus, o ne pagal žodžius. Ji aplink mane skleidė skanų kvapą ir viską nuskaidrino. Tikrai nereikėjo man pabėgti! Pro jos smulkias gudrybes turėjau jausti, kokia ji švelni. Juk gėlės tokios prieštaringos. Bet buvau per jaunas ir nemokėjau mylėti.
Saint Exupéry, Antoine de
 


Nušvitimas

PRATIMAS
Išsilaisvinimas iš emocijų

Pripažindamas, kad tikrieji demonai slepiasi jo viduje ... žino, ką reikia daryti, kai jį užvaldo emocijos. Jis įžengia į sąmoningumo būseną, kurioje patiria primityvią, gryną emociją, ir tada atjungia tą emociją nuo situacijos. Kai tik emocija išsisklaido, "liūdesio" nebelieka, tik verkimas. Nebelieka "bijojimo", tik bėgimas. Atskirdamas emociją nuo situacijos, jis transformuoja jos destruktyvią jėgą, kuri, priešingu atveju, imtų jį graužti. Išbandykite tai, kai kitą kartą ant ko nors supyksite arba užsidegsite ką nors turėti. Pajuskite gryną pyktį, nesiedami jo su visa istorija, kodėl pykstate, ant ko pykstate. Pajuskite gryną geismą, nenukreipdami jo į konkretų žmogų ar daiktą. Tuomet šios emocijos išsisklaidys. Patirkite gryną pavydą ir troškimą, nekurdami pasakos apie tai, kodėl šis žmogus, ta suknelė ar anas namas padarytų jus laimingus. Jeigu pajusite gryną pavydą, be jokios su juo susijusios istorijos, jis greitai išsisklaidys. O kai tik emocija išnyks, kreipkitės į ramybės, drąsos ar užuojautos ... leiskite šiems jausmams užpildyti jus. 

(Villoldo, Alberto. Nušvitimas. Kaunas: Mijalba. 2011, 31p.)
Balsuoti:
 4.5 (6)
Komentarai (0)
Man prireikė daugelio metų, kad suprasčiau, jog šamanai į ligą žiūri visiškai kitaip, nei mes, vakariečiai. Jų įsitikinimu, visų ligų priežastys yra dvasinės: liga iš pradžių pradeda reikštis subtiliuose kūnuose - energiniame kūne, mūsų emocijose, mūsų mintyse - ir galiausiai pasireiškia fiziniame kūne. 

(Villoldo, Alberto. Nušvitimas. Kaunas: Mijalba. 2011, 9p.)
Balsuoti:
 4.7 (6)
Komentarai (0)