Žmonės elgiasi blogai tik tada, kai jiems kas kelia grėsmę … o būtent tai ir daro mūsų kultūra. Tai daro mūsų ekonominė sistema. Mūsų sistemoje netgi turintys darbą jaučia grėsmę, nes bet kada gali jį prarasti. O kai junti grėsmę, imi rūpintis tik savimi. Paverti pinigus dievu. Tai irgi mūsų kultūros dalis. 
Albom, Mitch
 


Paieška:

YouTube
Citata

Citata

Tačiau didžiausią įtaką aukštesnieji jausmai turi pasitenkinimui lytiniu gyvenimu. Pilnavertis seksualinis pasitenkinimas, t. y. malonus jausmas pačių santykiu metu, orgazmas, kurie prisimenami kaip svaiginantis pergyvenimas - visa tai galima tik su mylima moterim. Bet kokios lytinio aktyvumo formos su nemylima moterimi vyrui negali suteikti tikro lytinio pasitenkinimo.
...
Atliekant tokio pobūdžio santykius "be meilės", lytiniai pojūčiai tam tikru mastu priklauso nuo vyro amžiaus ir jo patyrimo. jauni vyrai paprastai mieliau lytiškai santykiauja su įvairiomis moterimis ir jaučia pasitenkinimą. Tai ypač būdinga nepatyrusiems jaunuoliams, kuriems lytiniai santykiai su moterimi yra lyg įsiskverbimas į paslaptingą pasaulį ir galimybė patirti naują malonumą. Ilgainiui, įgijus lytinio gyvenimo patyrimą, aukštesni vyrų jausmai vis glaudžiau susijungia su lytiniu potraukiu, ir todėl, pasirenkant partnerę, vadovaujamasi aukštesniais jausmais. 

(Imelinskis, Kazimieras. Lytinio gyvenimo psichohigiena. Vilnius: Mokslas. 1980, 94-95p.)
Balsuoti:
 4.8 (4)
Komentarai (0)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius: