Likimą galima įveikti tik supratimu. 
Hesė, Hermanas
 


Paieška:

YouTube

Imelinskis, Kazimieras

Lytinias iškrypimais laikomi patologiniai sutrikimai. Dauguma jų - tai įgyti funkcinio pobūdžio sutrikimai, kurie išryškėja tada, kai įsitvirtina neurozės iškreipti sąlyginiai refleksai ... Esant lytiniam iškrypimui, lytinis potraukis patenkinamas, neįstūmus varpos į makštį. Natūralūs lytiniai santykiai čia pasidaro tarytum nereiklalingi ... Matyt, vystantis civilizacijai, lytinių iškrypimų daugėja ... šiuolaikinis žmogus turi dar solidų seksualinį erotikos pavidalo "antstatą", kuris padeda atsirasti lytiniams iškrypimams. Šioks toks polinkis vaikams į iškrypimus gali atsirasti dėl tėvų griežtų draudimų. Šie draudimai lytinio brendimo laikotarpiu tarytum užkerta kelią patenkinti lytinį potraukį natūraliu būdu; dėl to paaugliai gali pradėti jį tenkinti iškreiptai. Iškreipti aktai tampa įpročiu ir kartais atliekami iki subrendimo. Lytinis iškrypimas beveik visada neigiamai atsiliepia sutuoktinių lytiniam gyvenimui. Neretai jis sukelia pasibjaurėjimo ir pasišlykštėjimo jausmą partneriu, po to ne tik lytinis, bet ir apskritai bendras sutuoktinių gyvenimas darosi neįmanomas. Dėl visuotinės seksologinių žinių stokos ir nežinojimo daugelio sąvokų bei reiškinių, kuriuos kartais reikia atskirai vertinti, daugelis lytiškai iškrypusių žmonių pergyvena vidinį konfliktą, kylantį tarp lytinio potraukio kryptingumo ir sąžinės. Šių neretai labai sunkių konfliktų pergyvenimų šaltinis paprastai yra įsitikinimas, kad lytinis iškrypimas yra kažkas nešvaru ir nuodėminga ir kad pats žmogus turi atsakyti už savo iškrypimus ... jie nekalti dėl savo lytinio iškrypimo ... jei jie nelinkę į seksualinius nusikaltimus, jų nereikia nei smerkti, nei teisti ... iškrypimui nugalėti nepakanka vien tvirtos valios - reikia ir gydytis.

(Imelinskis, Kazimieras. Lytinio gyvenimo psichohigiena. Vilnius: Mokslas. 1980, 226-228p.)
Balsuoti:
 2.7 (3)
Komentarai (0)
Tačiau didžiausią įtaką aukštesnieji jausmai turi pasitenkinimui lytiniu gyvenimu. Pilnavertis seksualinis pasitenkinimas, t. y. malonus jausmas pačių santykiu metu, orgazmas, kurie prisimenami kaip svaiginantis pergyvenimas - visa tai galima tik su mylima moterim. Bet kokios lytinio aktyvumo formos su nemylima moterimi vyrui negali suteikti tikro lytinio pasitenkinimo.
...
Atliekant tokio pobūdžio santykius "be meilės", lytiniai pojūčiai tam tikru mastu priklauso nuo vyro amžiaus ir jo patyrimo. jauni vyrai paprastai mieliau lytiškai santykiauja su įvairiomis moterimis ir jaučia pasitenkinimą. Tai ypač būdinga nepatyrusiems jaunuoliams, kuriems lytiniai santykiai su moterimi yra lyg įsiskverbimas į paslaptingą pasaulį ir galimybė patirti naują malonumą. Ilgainiui, įgijus lytinio gyvenimo patyrimą, aukštesni vyrų jausmai vis glaudžiau susijungia su lytiniu potraukiu, ir todėl, pasirenkant partnerę, vadovaujamasi aukštesniais jausmais. 

(Imelinskis, Kazimieras. Lytinio gyvenimo psichohigiena. Vilnius: Mokslas. 1980, 94-95p.)
Balsuoti:
 4.8 (4)
Komentarai (0)