Šį pasaulį apkeliausiu, tačiau tik kartą. Tad bet kokį gėrį, kurį galiu padaryti, arba bet kokią malonę, kuria galiu parodyti bet kuriai žmogiškai būtybei, geriau padarysiu dabar. Geriau jau aš nedelsiu, nes šiuo keliu antrą kartą nepraeisiu. 
Og Mandino
 


Citata

Citata

Moksliniais tyrimais iki šiol nepavyko nustatyti, kad Dauno sindromas būtų susijęs su tėvų ligomis, dieta, vaistų, alkoholio, narkotikų vartojimu. Vienintelis akivaizdus dalykas yra Dauno sindromo ryšys su motinos amžiumi. Dažniau ši liga pasitaiko tiems vaikams, kuriuos gimdo vyresnės kaip 35 m. moterys. Tikimybė nuo šio amžiaus pagimdyti vaiką su Dauno sindromu padidėja iki 1 iš 350 gimdymų, o jaunesniame amžiuje 1 iš 1200 gimdymų. Matyt, kuo motinos kiaušinėlis yra senesnis, tuo didesnį poveikį jis gauna iš aplinkos veiksnių, siejamų su chromosomų anomalijomis. Tikimybė, kad 45 metų ir vyresnė moteris pagimdys vaiką su Dauno sindromu, padidėja iki 1 iš 25 gimdymų. Dar didesnė tikimybė, kad kūdikis gims su šiuo sindromu, jei tarp artimų giminių buvo tokių ar kitų protinės bei fizinės negalios atvejų ...
kadangi nustatytas ryšys tarp motinos amžiaus ir Dauno sindromo, daug vyresnių negu 35 metų moterų kreipiasi į genetikos klinikas norėdamos pasitikrinti, ar vaisus neturi chromosominių anomalijų. 

(Žukauskienė, Rita. Raidos psichologija: integruotas požiūris. Vilnius: Margi Raštai. 2012, 136-137p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius: