Beprasmybė trukdo pasireikšti gyvenimo visumai, todėl ją galime laikyti liga. Prasmė įgalina iškęsti daug ką, galbūt viską.  
Jung, Carl Gustav
 


Paieška:

YouTube
Citata

Citata

Bet jei žmogus mąstantis, protingas, savo instinktus jis gali kontroliuoti, puoselėti, gali suteikti jiems dvasingumo, ir tada atsiranda veiksnys, galintis pakeisti jo likimą. Kas yra tas likimas? Tai nenumaldomas priežasčių ir pasekmių verpetas, iš kurio negali ištrūkti tik gyvuliška, biologinė, instinktyvi egzistencija.
Pavyzdžiui, kokia yra vištos dalia? Tapti karaliene, poete arba muzike ji negali, jos lemtis - puodas. Vištai lemtas puodas! Kiekvieno padaro kitoks likimas. Vilko likimas - tai būti nušautam medžiotojo, užmuštam arba... zoolo­gijos sodas. Jaučiui, vargšeliui, lemta visą gyveni­mą traukti jungą ir plūgą arba drybsoti sukapotam mėsinėje. Jautis, kaip ir kiti gyvuliai, pakeisti savo likimo negali. Net avių, net balandžių likimas nulemtas iš anksto ir visiškai atitinka jų varganą egzistenciją.
Ir vis dėlto pataikauti likimui negalima. Ką gi daryti? Nustokite vergauti instinktų pasauliui, kuriame niekas nuo jūsų nepriklauso, o kvėpuoti, daugintis, valgyti, gerti, miegoti galėsite ir atsikratę vergystės.  

Balsuoti:
 4.7 (11)
Komentarai (2)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius:    

Saulius
2019-12-26
Geras
Romas
2011-05-01
Neįmanoma nepritarti šiai minčiai, kad mes žmonės "jaunesniųjų brolių" atžvilgiu turime unikalę galimybę tapti panašiais į Kūrėją... Esame sukurti pagal jo atvaizdą... Bet tai tik potencinė galimybė, ją dar reikia - r e a l i z u o t i.
KAIP?
Jau vien išreikšdami savo nuomonę šiuo klausimu, tampame - bendra - kūrėjais, įsitraukiame į dvasinės pažangos procesą...
(pagarba tam ar tiems, kas sugalvojo taip panaudoti internetą)