Kai kurie psichoterapijos ar asmeninio augimo grupių vadovai naudoja "Kas aš?" pratimą. Dalyviai ant septynių kortelių užrašo septynis atsakymus į klausimą "Kas aš?", o paskui sudėlioja juos pagal svarbą. Paskui jų prašoma užversti po vieną atsakymą, pradedant nuo nesvarbiausio, ir medituoti, ką reiškia to atsisakyti (tai yra atsieti save nuo to). Taip prieinama prie pačios savo esmės. 
Yalom, Irvin D.
 


Citata

Citata

Žmonės paprastai retai kada bando suprasti vieni kitų padėtį, todėl kyla tiek nesusipratimų, tiek žiaurumo ir melo. Jie atkakliai nenori atsisakyti savo požiūrio ir viską vertina tik pagal savo pačių skonį, savo polinkius ir siekius, visai neatsižvelgdami į kitus ... reikia, kad jie išmoktų išeiti iš savo ribotos sąmonės lauko ... Todėl, užuot kaltinę žmones, pabandykite nors keletą minučių pabūti jų kailyje - jūs suprasite, kad jų vietoje jūs, ko gero, elgtumėtės dešimt kartų blogiau negu jie. Vos kelios minutės šių pratybų - ir jūs įgysite kilnumo, kantrybės, atlaidumo, švelnumo. Taigi darykite šį pratimą: pamėginkite suprasti net tuos žmones, kurie jums nepatinka, ir pamatysite - negalėsite jų nemylėti. 

Balsuoti:
 4.7 (9)
Komentarai (1)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius:    

Romas
2011-05-01
Nesugebėjimas nulipti nuo "savosios varpinės", į situaciją pažiūrėti kito akimis, tai dvasinė nebranda - ego sąmonė.
Edgaras Tolle knygoje Naujoji Žemė apie tokią (dominuojančią) kolkas sąmonę, rašo labai aštriai - arba žmonija artimiausiu laiku patirs evoliucinį šuolį arba susinaikins. Trečio kelio nėra...