... aš nepatirsiu jokios žalos, jeigu nemanysiu, kad tai kas atsitiko, yra blogis; o juk mano valia yra taip nemanyti.
Markas Aurelijus
 


Paieška:

YouTube

Manipuliacija

Kiek tėvų ir sutuoktinių šantažuoja artimuosius, sakydami, kad aukojasi jų labui, bet tai nėra meilė, o tik subtilus ir niekingas būdas priversti kitą pasijusti skolingą, užvaldyti jį, pririšti prie savęs. 

(Albisetti, Valerio. Laisvė mylėti. Vilnius: Katalikų pasaulio Leidiniai. 2015, 74p.)
Balsuoti:
 4.0 (3)
Komentarai (0)
Manipuliacija yra socialinį kontraktą pažeidžiančių paslėptų priemonių naudojimas norint priversti santykių partnerį elgtis sau palankiu būdu.  

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 230p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Dažniau ar rečiau manipuliuojam visi. manipuliuoti prireikia dviejų tipų situacijose. kartais manipuliacijos griebiamės tada, kai mūsų santykių partneris yra nelinkęs bendradarbiauti ir atsisako tenkinti pagrįstus prašymus ... Tačiau dažniausiai paslėptos manipuliacijos priemones naudojamos tuomet, kai manipuliatorius turi "nelegalių" pageidavimų, kurie pagal numanomą socialinį kontraktą neturėtų būti tenkinami.  

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 232p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Efektyviausias manipuliacinio šantažo būdas yra pašaipa, ypač vieša. Viešai pašiepdamas žmogų manipuliatorius sukelia abejonę jo atitikimu tam tikroms vertybėms ir tai sukuria labai ryškų pagarbos praradimo grėsmės išgyvenimą ... jei jis skubiai stengsis pašalinti pašaipos priežastis, vadinasi, jis labai priklausomas nuo aplinkinių nuomonės. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 237-238p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)