Neįmanoma nieko pamatyti išorėje, ko nėra mūsų viduje. Tad dangus ir kosmosas mums beribis tik todėl, kad tas neribotumas yra mumyse. 
Vitale, Joe
 


Manipuliacija

Manipuliacija yra socialinį kontraktą pažeidžiančių paslėptų priemonių naudojimas norint priversti santykių partnerį elgtis sau palankiu būdu.  

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 230p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Dažniau ar rečiau manipuliuojam visi. manipuliuoti prireikia dviejų tipų situacijose. kartais manipuliacijos griebiamės tada, kai mūsų santykių partneris yra nelinkęs bendradarbiauti ir atsisako tenkinti pagrįstus prašymus ... Tačiau dažniausiai paslėptos manipuliacijos priemones naudojamos tuomet, kai manipuliatorius turi "nelegalių" pageidavimų, kurie pagal numanomą socialinį kontraktą neturėtų būti tenkinami.  

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 232p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Efektyviausias manipuliacinio šantažo būdas yra pašaipa, ypač vieša. Viešai pašiepdamas žmogų manipuliatorius sukelia abejonę jo atitikimu tam tikroms vertybėms ir tai sukuria labai ryškų pagarbos praradimo grėsmės išgyvenimą ... jei jis skubiai stengsis pašalinti pašaipos priežastis, vadinasi, jis labai priklausomas nuo aplinkinių nuomonės. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 237-238p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)