... išgyvenimai nėra nei dorybės, nei ydos, nes dėl išgyvenimų nevadiname žmonių nei gerais, nei blogais, o tik dėl dorybių ar ydų.
Aristotelis
 


Paieška:

YouTube
Citata

Citata

Vaivorykštinės šviesos meditacija
(meditacija kiekvienam)
Atsisėdame taip patogiai, kaip tik galime. Rankos pilvo apačioje, dešinė ilsisi ant kairės, nykščiai vos liečiasi. Nugara tiesi, bet neesame įsitempę, smakras šiek tiek pritrauktas.
Pirmiausia nuraminame protą. Jaučiame beformę oro srovę, kuri įeina ir išeina per mūsų nosies galą. Mintims ir garsams leidžiame paprasčiausiai laisvai judėti, nesekame ir neatstumiame jų.
Norime medituoti, kad patirtume proto prigimtį ir susikurtume distanciją nuo trikdančių mūsų pačių jausmų. Tik tada, kai mums tai pavyks, iš tikrųjų sugebame padėti kitiems.
Mūsų krūtinės ląstos centre dabar sužimba vaivorykštės šviesa. Ji vis labiau išplinta mūsų kūne. kai visiškai mus persmelkia ir užvaldo, bet koks kentėjimas, sunkumai ir kliūtys ištirpsta. tada šviesa iš mūsų kūno spinduliuoja visomis kryptimis ir užpildo visą erdvę, ištirpsta visų būtybių kentėjimas ir pasaulis ima spinduliuoti beribę laisvę. Esame kupiname beribių galimybių Tyrame krašte. Viskas turi išlaisvinančią reikšmę. Mes spinduliuojame šią šviesą tol, kol mums tai natūralu.
Kai baigiame meditaciją, šviesa grįžta į mus, ištirpdydama išorinį pasaulį į atvirą erdvę. Ji šviečia į mūsų kūnus. Dabar nelieka nieko, tik sąmoningumas be formos, centro ar ribų.
Tada, tarsi žuvis iššokanti iš vandens, vėl pasirodo pasaulis. Viskas yra pilna prasmės, visos būtybės yra iš prigimties tobulos, o mūsų kūnas ir kalba yra įrankiai kitiems turtinti. Pagaliau trokštame, kad visas gėris, kuris būtent dabar atsirado, taptų beribis, kad pasiektų visas būtybes, ištirpdytų visą kentėjimą ir teiktų vien ilgalaikę laimę - proto prigimties pažinimą.

(Nydahl, Ole. Viskas - kaip iš tiesų yra. Vilnius: Vaga. 2004, 74-75p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius: