Venkite daryti savo teisumo darbus žmonių akyse, kad būtumėte jų matomi, antraip negausite užmokesčio ...
(6:1) 
 


Paieška:

YouTube

Ronson, Jon

Tačiau Bobas Hea ir aš visada prieidavome prie bendros nuomonės, kad psichopatais gimstama, o ne juos sukuria per daug kontroliuojančios mamytės ir silpni tėveliai. 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 94p.)
Balsuoti:
 5.0 (6)
Komentarai (0)
„Les Arcs“ konferencijos tiklsas buvo sujungti visų psichiatrų pastebėjimus apie psichopatų elgesio detales ... Konferencijos dalyvių išvados tapo dvidešimt punktų Hea [Robert Hare PCL-R psichopatų bruožų sąrašu. Jame tokie punktai:
1 PUNKTAS: gražiai klaba / išorinis žavesys.
2 PUNKTAS: grandiozinis savivertės jausmas.
3 PUNKTAS: stimuliacijos poreikis / polinkis į nuobodulį.
4 PUNKTAS: patologinis melavimas.
5 PUNKTAS: klastingas / manipuliuojantis.
6 PUNKTAS: kaltės ir gailesčio stoka.
7 PUNKTAS: paviršutiniškumas.
8 PUNKTAS: bejausmis / empatijos stoja
9 PUNKTAS: parazituojantis gyvenimo būdas.
10 PUNKTAS: prasta elgesio kontrolė.
11 PUNKTAS: palaidas seksualinis elgesys.
12 PUNKTAS: ankstyvojo amžiaus elgesio problemos.
13 PUNKTAS: realių ilgalaikių tikslų nebuvimas.
14 PUNKTAS: impulsyvumas.
15 PUNKTAS: neatsakingumas.
16 PUNKTAS: negebėjimas prisiimti atsakomybės.
17 PUNKTAS: daug trumpų santuokų.
18 PUNKTAS: prasižengimai jaunystėje.
19 PUNKTAS: lygtinio paleidimo atšaukimas.
20 PUNKTAS: nusikaltimų įvairiapusiškumas. 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 103-104p.)
Balsuoti:
 5.0 (7)
Komentarai (0)
Jums turbūt kyla klausimas, kuo skiriasi psichopatas nuo sociopato, ir atsakymas, tas, kad iš tiesų niekuo. Psichologai ir psichiatrai visame pasaulyje šiuos du terminus vartoja sinonimiškai ... Sociopatai mėgsta valdžią. Jiems patinka laimėti. Jei iš žmogaus smegenų išimsite meilę ir gerumą, jame nelabai kas teliks, išskyrus norą laimėti ... Kuo aukštesni postai, tuo daugiau psichopatų juose yra. 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 118-119p.)
Balsuoti:
 3.8 (5)
Komentarai (1)
Tačiau psichiopatijos esmė – moralinių suvaržymų stoka. Jei žmogus neturi moralinių suvaržymų ir dar jį jaudina smurtas, matome labai pavojingo serijinio žudiko tipažą, kuris jaučia aistrą žudydamas ir vėliau dėl to visiškai nesigaili. Pasaulyje greičiausiai yra žmonių kuriuos jaudina žudymas, tačiau juos nuo šių fantazijų įgyvendinimo sulaiko moraliniai suvaržymai, nebent jie yra girti, pavargę ar panašiai.  

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 122-123p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Bobas Hea [Robert Hare] ... pasakojo man, kad šiuo metu yra ypač visų kalbinamas, nes tik buvo išspausdintas didelės apimties tyrimas „Korporatyvinė psichopatija“ [„Corporate Psichopathy“], kuriuos bendraautorius jis buvo. Šiame tyrime buvo pateikti dviejų šimtų trijų „korparatyvinių profesionalų“ vertinimai pagal jo sukurtą psichopatijos klausimyną [PCL-R]- „taip pat generalinių direktorių, vadovų, valdytojų“, pabrėžė Bobas, - ir nors rezultatai buvo tokie,kad dauguma neturėjo psichopatinių bruožų, „3,9 proc. Gavo ne mažiau kaip trisdešimt balų, o tai labai aukštas balas, net vertinant pagal kalėjime gautus rezultatus testuojant nusikaltėlius, mažiausiai keturis-penkis kartus daugiau nei statistinis visuomenės vidurkis“.Bobas pabrėžė, kad neturime pakankamai duomenų, kiek tiksliai psichopatų gyvena mūsų visuomenėje, tačiau manoma, kad jų yra kiek mažiau nei vienas procentas. Taigi jų tyrimas parodė, kad keturis ar penkis kartus dažniau koks nors svarbus viršininkas gali būti visiškas psichopatas, o ne tiesiog žmogus, norintis užtikrinti savo šeimai normalų gyvenimą. 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 169-170p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Tačiau vienas dalykas pavertė Šarlotę ypatinga. Vieną dieną jai į galvą šovė nuostabi mintis. Ji dar karjeros pradžioje suvokė, kad tikrai taip, patys geriausi laidos dalyviai yra tie, kurie turi protinių nukrypimų. Ir vieną dieną ji suprato, kad yra vienas paprastas būdas juos atrinkti .. Jis skambėjo taip: „Aš jų paklausdavau, kokius vaistus jie vartoja. Jie man pateikdavo sąrašą. Tada interneto medicinos tinklapyje paskaitydavau, ką gydo tie vaistai. Ir tada spręsdavau ar jie ne per daug išprotėję, kad ateitų į laidą, ar pats tas.“ 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 182-183p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Toks yra mūsų, žurnalistų, darbas ... Man gerai sekėsi pastebėti pamišimo deimantus, spindinčius tarp normalumo tamsumų, nes tai mano jau dvidešimties metų darbas ... Rašiau knygą apie beprotybės pramonę ir tik dabar ėmiau suvokti pats esąs tos pramonės dalis.  

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 212-213p.)
Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (1)
Televizija šiuo metu yra pilna sutrikusių žmonių ... Beveik visose žiūrimiausiu metu transiliuojamose laidose rodomi išprotėję žmonės, ir dabar aš žinau, koks to receptas [pagal ką jie atrenkami]. Tinkamai išprotėję žmonės yra tie, kurie tik vos labiau išprotėję už tokius, kokiais mes patys bijome tapti. Mes galime būti nerimastingi, tačiau ne tokie nerimastingi kaip jie. Mes galime būti paranojiški, tačiau ne tiek paranojiški, kiek jie. Jie mus linksmina ir kartu ramina, kad mes dar nesame tokie išprotėję. 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 218p.)
Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Mane visuomet kankino klausimas, kodėl DSM sąraše nėra minimi psichopatai. Kaip mane informavo Spiceris [Robert Spitzer], jų organizacijoje buvo tam tikras skilimas – tarp Bobo Hea [Robert Hare, Kanados psichologas] ir sociologės Ly Robins (Lee Robins). Ji manė, kad gydytojai praktikai negali patikimai išmatuoti asmenybės bruožų, pavyzdžiui tokių kaip empatija. Ji pasiūlė išbraukti juos iš DSM sąrašo ir įrašyti tik aiškius simptomus. Bobas tam įnirtingai pasipriešino, tačiau DSM komitetas palaikė Robins pusę, ir psichopatija buvo išmesta mainais už antisocialinį asmenybės sutrikimą. 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 248-249p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Garis Mejeris (Gary Meier) – psichiatras ... neseniai buvo pakviestas pietų su kai kurių farmacijos bendrovių atstovais. Šiuo metu jis dirba dviejuose sustiprinto saugumo klaėjimuose ...ir jo vadovybė busprendė nebeturėti nieko bendra su vaistų gamintojais ...
- Ir tada jie priėjo prie reikalo, atsakė Garis. - Kodėl aš nebenaudoju jų produktų? Aš jiems atsakiau: „Žmonės, jūs esate priešai. Užgrobėte mūsų profesiją. Jums terūpi parduoti savo produktus, o ne išgydyti pacientus“. Jiems tai nepatiko. Aš laikiausi savo. Tada atnešė sąskaitą. Jau buvome susirengę pakilti nuo stalo. Ir tada viena iš moterų, gražesnioji, pasakė: „Oi! O gal norėtumėte viagros mėginėlių?“
Garis nutilo. Paskui iškošė pro dantis:
- Kaip kokie narkotikų pardavėjai. 

(Ronson, Jon. Kaip atpažinti psichopatą. Vilnius: Metodika. 2012, 251p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Surasta: 18
1 2