Jeigu abejoji žmogum – neduok jam darbo, o jeigu davei darbą – pasitikėk
Senovės kinų išmintis
 


Paieška:

YouTube

Horney, Karen

Faktas, kad paprastai dauguma vienos kultūros individų susiduria su tomis pačiomis problemomis, peršą išvadą, kad šias problemas sukūrė šioje kultūroje egzistuojančios specifinės gyvenimo sąlygos. O kad jos nėra bendros „žmogaus prigimties“ problemos, regis, patvirtina faktas, kad elgesį motyvuojančios jėgos ir konfliktai kitose kultūrose skiriasi nuo mūsiškių.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 33p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Daugelis talentingų žmonių visą gyvenimą švaisto savo energiją į visas puses. Jie iš tiesų turi daug potencijų pasiekti ką nors įvairiose srityse, bet domėdamiesi ir trokšdami šlovės visose, jie nebegali nuosekliai siekti nė vieno tikslo, kol galų gale tuščiai iššvaistę savo talentus nepasiekia nieko.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 184p.)
Balsuoti:
 4.8 (8)
Komentarai (0)
Nuoširdus atsidavimas kitam žmogui ar reikalui yra vidinės stiprybės požymis, mazochistinis pasidavimas – silpnumo apraiška.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 265p.)
Balsuoti:
 4.1 (8)
Komentarai (0)
Mūsų normalumo supratimas atsiranda priėmus tam tikrus kokios nors grupės elgesio ir jausmų standartus, šios grupės primetamus savo nariams. Tačiau atskirų kultūrų, epochų, klasių bei lyčių standartai skiriasi.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 18p.)
Balsuoti:
 3.5 (2)
Komentarai (1)
... kai kurių gedėjimo papročių (...) paskirtis – palengvinti netekties skausmą, tol jį aštrinant, kol pasiseka visiškai išsivaduoti iš jo.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 255p.)
Balsuoti:
 3.0 (1)
Komentarai (0)
Kai bijome, pavojus egzistuoja realiame pasaulyje, ir bejėgiškumą sąlygoja realybė, o nerimo atveju pavojų generuoja arba stiprina vidiniai psichikos veiksniai, žmogus lieka beginklis dėl savo paties nuostatos.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 59p.)
Balsuoti:
 2.3 (3)
Komentarai (0)
... nerimo intensyvumas proporcingas žmogaus šiai situacijai suteikiamai prasmei, o priežastys, dėl kurių jis nerimauja, iš esmės jam nėra žinomos.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 42p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Įsitikinimas, jog esi nepamilstamas, labai artimas negebėjimui mylėti – išties tai sąmoningas to negebėjimo atspindys. Žmogus, kuriam nuoširdžiai patinka kiti žmonės, be abejonės, irgi gali patikti kitiems.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 109p.)
Balsuoti:
 4.4 (10)
Komentarai (0)
... meilė mūsų kultūroje pervertinama. Ji, kaip ir sėkmė tampa fantomu, kuriančiu iliuziją, kad gali išspręsti visas mūsų problemas. Pati meilė nėra iliuzija, nors mūsų kultūroje ji dažniausiai tėra priedanga nieko bendra su meile neturintiems troškimams patenkinti – tik mes paverčiame meilę iliuzija susiedami su ja daug didesnius lūkesčius, nei ji gali išpildyti. O ideologinis meilės apibrėžimas padeda pridengti visus tuos veiksnius, kurie sukuria mūsų perdėtą meilės poreikį. Šitaip individas – o aš vis dar turiu omenyj normalų individą – susiduria su dilema: jam labai reikia meilės ir prielankumo, bet įgyti juos sunku.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 275p.)
Balsuoti:
 5.0 (5)
Komentarai (0)
Antropologai ir istorikai tvirtina, kad individuali meilė yra kultūrinės raidos produktas.

(Horney, Karen. Neurotiška mūsų laikų asmenybė. Vilnius: Apostrofa. 2008, 143p.)
Balsuoti:
 3.7 (3)
Komentarai (0)
Surasta: 16
1 2