Kaip gydytojas, turiu nuolatos savęs klausti, koki žinią man perduoda pacientas. Ką jis man reiškia? Jei ligonis man nieko nereiškia, neturiu su juo jokio sąlyčio taško. Gydytojas tik tada gali daryti poveikį, kai jį paveikia paciento problema. "Tik tas sugeba gydyti, kas pats sužeistas". Tačiau jei gydytojas savo asmenybe dengiasi lyg šarvais, jo darbas bus be rezultatų.  
Jung, Carl Gustav
 


Paieška:

YouTube
Citata

Citata

 Esu minėjęs, kad amerikietės motinos kartais patiki savo mažiems sūnums asmeninio gyvenimo smulkmenas, kuriomis pritinka dalintis tik su suaugusiais. Atvirumas, suprantama, geriau nei tyla, tačiau jis tampa žeidžiantis, jei sūnui ima atrodyti, kad pasakyti dalykai jį skatina kokiems nors veiksmams. Dažnai berniukas prieina prie virtuvėje triūsiančios motinos ir viena ar kita forma taria siaubingus žodžius: "Mama, kai užaugsiu, pastatysiu tau didelį namą ir tau daugiau niekuomet nebereiks dirbti".
 Nuo dvidešimt iki trisdešimt procentų berniukų dabar gyvena namuose, kuriuose nėra suaugusio vyro, ir dauguma jų ištaria šiuos žodžius - ar garsiai, ar tik sau. Bet jokiu būdu nereikėtų manyti, kad psichologinė kraujomaiša vyksta tik vienišos motinos ar tik vienišo tėvo namuose.


(Bly, Robert. Geležinis Džonas. Kaunas: Mijalba. 2004, 194-195p.)
Balsuoti:
 4.0 (4)
Komentarai (0)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius: