Markas Tulijus Ciceronas

(lot. Marcus Tullius Cicero)

(106 pr. m. e. sausio 3 d. – 43 m. pr. m. e. gruodžio 7  d.)

Romos oratorius, valstybės veikėjas ir filosofas. Retorikos ir filosofijos traktatų autorius. Gyveno paskutiniu Romos respublikos gyvavimo laikotarpiu, kuris buvo pilnas neramumų, permainų ir karų. Ciceronas kartais vadinamas paskutiniuoju respublikonu, nes visą gyvenimą gynė ir puoselėjo senosios respublikos idealus ir žuvo kaip triumvirų proskripcijų auka.

Gyvenimo pradžioje

"Ciceronas studijavo filosofiją pas epikiūrininką Faidrą,  klausė Platono akademijos vadovo Filijoną iš Larisos paskaitų, bendravo su jo namuose gyvenusiu stoiku Diodotu, dažnai lankėsi garsaus teisininko Liucijaus Scevolos Auguro namuose, savarankiškai studijavo graikų filosofus ir istorikus.

Pirmąją kalbą, ginančią Sekstą Roscijų iš Amerijos, apkaltintą tėvažudyste, pasakė 80 pr. m. e., būdamas 26 metų amžiaus. Čia jis nepabūgo pasisakyti prieš diktatoriaus Sulos atleistinį Chrizogoną ir bylą laimėjo, tačiau netrukus, tarsi išsigandęs galimų represijų, išvyko į Graikiją ir ten išbuvo dvejus metus (79-77). Iš pradžių studijavo filosofiją Atėnuose, Platono akademinoje, pas Antiochą iš Askalono, vėliau išvyko į Rodo salą pas retorikos mokytoją Moloną, padariusį jam didžiulį poveikį tobulinant iškalbos įgūdžius."

Pagal interneto šaltinį: 

Wikipedija


© 2007 www.citatos.tinkle.lt   © 2008 www.citatos.com .Visos teisės saugomos.
El. paštas: zinios@inbox.lt