Tebijo vyras moters, kada ji myli: tuomet jai bet kokios aukos negaila ir visa kita jai vertės neturi. 
Nyčė, Frydrichas
 


Paieška:

YouTube

Kultūra

Mokslui grįžus prie alchemijos principų arba archetipų teorijos ir analogijos dėsnio, didysis skilimas būtų užgydytas ir atkurta sąsaja tarp religijos ir mokslo, filosofijos, meno. Taip pat politikos.  

(Milošas Česlovas. Ulro žemė. Vilnius: Baltos lankos. 1996, 210p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
... tikrasis mano idealas visada buvo ir tebėra toks susijungimas su žmonių bendruomene, kai veiki bičiuliškai sutardamas su artimaisiais, priimdamas tą pačią vertybių skalę ir jausdamas emocinį artumą. Tikriausiai sveika tokia kultūra, kuri leidžia įkūnyti svarbiausius, rimtus literatūros, meno, filosofijos užmojus išsaugant širdingus ryšius.  

(Milošas Česlovas. Ulro žemė. Vilnius: Baltos lankos. 1996, 237p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Žydų tauta, jei nekreipsim dėmesio į atsitiktines modifikacijas ... manau, yra amžina aristokratija. 

(Maimonas Saliamonas. Gyvenimo istorija. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. 2004, 310p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Tikėjimas, mokslas ir menas tėra vieno ir to paties intuityvaus ir logiško žinojimo trys aspektai … 

(Milašius, Oskaras. Lituanistinė ir politinė publicistika. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. 2013, 191p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Kalbant apie įvykius, kuriuose Prancūzija, šiaip ar taip, atlieka barometro vaidmenį, mažiausiai, ką galima pasakyti, yra, mano nuomone, išsaugoti viltį dėl būsimo dvasinio ir socialinio pasaulio susivienijimo ... Viskas prasideda ir baigiasi Prancūzijoje. Žemės planeta neturi kito tikslo kaip intelektualinis, politinis ir socialinis Prancūzijos triumfas. Likusi pasaulio dalis tėra neaprėpiama šiurkšti barbarybė 

(Milašius, Oskaras. Laiškai. Vilnius: Žara. 2020, 260-261p.)
Balsuoti:
  
Komentarai (0)
Kiekviena tauta turi savo per ištisus šimtmečius susiklosčiusią kultūrą, kuri bendriausia prasme yra vertybių kūrimas bei jų vartojimas. 

(Plečkaitis Romanas. Lietuvos filosofijos istorija. Vilnius: Kultūros, filosofijos ir meno institutas. 2004, 13p.)
Balsuoti:
 5.0 (3)
Komentarai (0)
Kultūra neišgelbsti nieko ir nieko nepateisina. Bet ji yra žmogaus kūrinys: žmogus joje atsispindi, atpažįsta save; tik šis kritiškas veidrodis jam parodo jo paties atvaizdą. 

(Sartras, Žanas Polis. Žodžiai. Vilnius: Vaga. 1966, 233-234p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)
Visa pasaulio istorija man dažnai primena ne ką kitą, o knygelę su paveikslėliais, iliustruojančiais stipriausią ir akliausią žmonijos troškimą - užmiršti. Argi draudimais, nutylėjimais ir patyčiomis kiekviena karta nenaikina kaip tik to, kas ankstesnei kartai atrodė svarbiausia? 

(Hesė, Hermanas. Kelionė į Rytų šalį. Kaunas: Trigrama. 2014, 11p.)
Balsuoti:
 4.3 (6)
Komentarai (0)
Mes gyvename kultūros žlugimo laikais. Ir ne karo kaltė, kad šitaip atsitiko, priešingai - jis pats yra kultūros nuopolio padarinys. Kas slypėjo dvasioje, dabar virto faktais, kurie savo ruožtu visais atžvilgiais neigiamai veikia dvasinį pradą. Materialaus ir dvasinio pradų sąveika įgavo pragaištingą pobūdį. Įveikdami didžiulius slenksčius, mes iriamės upe, kur pilna baisių verpetų. Tik didžiulės pastangos gali padėti, jeigu išvis dar esama kokios nors vilties, kad mūsų likimo laivą galima būtų grąžinti į pagrindinę vagą iš pavojingos atšakos, kurioje jis atsidūrė dėl mūsų kaltės.  

(Šveiceris, Albertas. Kultūra ir etika. Vilnius: Mintis. 1989, 35p.)
Balsuoti:
 3.0 (5)
Komentarai (0)
Dauguma tų žmonių, kurie ateina manęs aplankyti, yra nelaimingi. Kodėl?
– Na, pirmiausia mus supanti kultūra neįkvepia žmonėms geros savijautos. Mes mokome ne to, ko reikėtų. Ir turi būti ganėtinai stiprus, kad tartum: jei kultūra netikusi, apsieisiu ir be jos. Susikursiu savo. Bet daugumai pristinga jėgų. 

(Albom, Mitch. Antradieniai su Moriu. Kaunas: Trigrama. 2008, 43-44p.)
Balsuoti:
 4.8 (15)
Komentarai (0)
Surasta: 22
1 2 3