Spontaniška veikla - tai vienintelis būdas, kuriuo žmogus gali įveikti vienatvės baimę, neatsisakydamas savojo "aš" pilnatvės, nes spontaniška jo esmės realizacija vėl sujungia jį su pasauliu – žmonėmis, gamta ir pačiu savimi. Pagrindinė sudedamoji tokio spontaniškumo dalis yra meilė...
Fromm, Erich
 


Paieška:

YouTube

Įvaizdis

Bet kokios padėties žmogus pasirenka sau kaukę ir išorę, idant atrodytų esąs tuo, kuo nori būti laikomas. Taigi galima sakyti, kad visuomenę sudaro vienos kaukės.  

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 62p.)
Balsuoti:
 4.3 (3)
Komentarai (0)
Rimtumas yra kūno vaidyba, išgalvota paslėpti dvasios trūkumus. 

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 62p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Jeigu yra žmonių, kurie niekuomet neatrodė juokingi, tai vien dėl to, kad niekas juose gerai nepaieškojo juokingų pusių. 

(Larošfuko, Fransua de. Mintys. Vilnius: Vaga. 1968, 73p.)
Balsuoti:
 2.5 (2)
Komentarai (0)
... jei stengiesi padaryti įspūdį tiems, kas ten, viršuje, mesk šią užmačią. Jie vis viena žiūrės į tave iš aukšto. O jei įspūdį mėgini padaryti tiems, kas apačioje - irgi mesk. Jie tik ims pavydėti. Aukštesnė padėtis visuomenėje nieko tau neduos. Tik atvira širdis gali leisti tau lygiai ir laisvai elgtis su kiekvienu.  

(Albom, Mitch. Antradieniai su Moriu. Kaunas: Trigrama. 2008, 138p.)
Balsuoti:
 5.0 (6)
Komentarai (0)
Žmogaus įvaizdis yra pagal išoriškai stebimas savybes ir elgesį kitų žmonių jam priskiriamas tapatumas. Santykiuose su žmonėmis įvaizdžio valdymas atlieka dvi pagrindines funkcijas. Pirma, tai padeda mums patikti tiems žmonėms, kuriems norime patikti ir kurių palankumas mums yra svarbus. Antra, įvaizdžio valdymo funkcija yra efektyvi saviraiška.  

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 183p.)
Balsuoti:
 3.0 (2)
Komentarai (0)
Įvaizdis niekuomet nekuriamas sau. Todėl šalia jį sudarančių savybių, ne mažiau svarbu yra ir tai, kaip tas savybes vertins stebėtojai, kuriems įvaizdis yra kuriamas. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 184p.)
Balsuoti:
 5.0 (5)
Komentarai (0)
Žmogus, kuris iki galo nežino, kas jis yra, laikosi įsikabinęs vieno savo įvaizdžio, nes tas įvaizdis suteikia apibrėžtumo, priklausymo tam tikrai grupei ir saugumo jausmą. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 186p.)
Balsuoti:
 5.0 (2)
Komentarai (0)
Nėra tokio įvaizdžio kuris leistų įtikti visiems žmonėms visose srityse. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 187p.)
Balsuoti:
 4.6 (5)
Komentarai (0)
Norėdami konkrečioje situacijoje suformuoti efektyvų savo įvaizdį, turime atsakyti į keletą klausimų:
  • Kokia yra tikslinė grupė/asmuo? Kam norime padaryti įspūdį, kokie tai yra žmonės, ko jie siekia toje situacijoje?
  • Kokios savybės yra svarbios tikslinei grupei? Visais atvejais įvaizdį sudaro stebimi žmogaus aspektai – apranga, elgesys, kalbos tonas, aptariamos temos, naudojamas žmogaus žodynas, klausimosi būdas ir t. t. Skirtingos tikslinės grupės kreipia dėmesį į skirtingas savybes.
  • Kaip tikslinė grupė interpretuoja tas savybes? Pvz. Solidus politikas, tinkamais žodžiais ir intonacijom aptariantis aktualias temas bus įdomus verslininkams ir visai gal būt nuobodus jaunimui, kur labiau tiks megztinukas, daug šypsenų, paprasti žodžiai ir linksmos temos. 

(Legkauskas, Visvaldas. Socialinė psichologija. Vilnius: Vaga. 2012, 188-189p.)
Balsuoti:
 5.0 (1)
Komentarai (0)