Žiūrėk, kad nežmonėms nejaustum to, ką tie [ne]žmonės jaučia žmonėms.
Markas Aurelijus
 


Paieška:

YouTube
Citata

Citata

 Taigi dabartį regite ir ją vertinate žvelgdami praeities akimis, todėl vaizdas išeina visiškai iškreiptas. Dažnai balsas virsta didžiausiu žmogaus priešu. Daugelis gyvena turėdami galvoje kankintoją, kuris juos nuolat puola, baudžia ir tokiu būdu išsunkia gyvybinę energiją. Tai sukelia neapsakomą vargą, liūdesį ir pagaliau - ligas.
 Tačiau galiu pranešti ir gerą naujieną: jūs galite išsilaisvinti iš savo proto. Tai vienintelis tikras išsilaisvinimas. Pirmąjį žingsnį galite žengti tuojau pat: imkite klausytis savo galvoje skambančio balso ir darykite tai kuo dažniau. Ypatingą dėmesį atkreipkite į pasikartojančias mintis, kurios primena seną plokštelę, skambančią jūsų galvoje daugel metų. Štai ką aš turiu galvoje sakydamas "stebėkite mąstytoją". Tą patį galima pasakyti kitaip: klausykitės savo galvoje skambančio balso, būkite jo liudytojai.
 Kai klausotės to balso, būkite objektyvūs. Kitaip sakant, nevertinkite ir nesmerkite išgirstamų dalykų, antraip tas pats balsas įeis į jus pro "galines duris". Greitai suprasite, jog yra balsas ir esate jūs - jo stebėtojai ir klausytojai. Štai toks aš esu, arba savęs, suvokimas, toks savo buvimo čia pojūtis jau yra ne mintis. Jis ateina iš už proto ribų.
 

(Tolle, Eckhart. Šios akimirkos jėga. Kaunas: Mijalba. 2007, 40p.)
Balsuoti:
 4.6 (10)
Komentarai (0)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius: