Tačiau tik vienas užsiėmimas yra iš tiesų laisvas, nes daro žmogų laisvą. Tai - išmintis, kilni, narsi, didžiadvasiška. Visa kita yra menka ir vaikiška. 
Seneca, Lucius Annaeus
 


Paieška:

YouTube
Citata

Citata

 Neretai gali būti sunku išskirti visus dvasinius aspektus, ypač jei kai kurios tendencijos bei impulsai mums atrodo nepriimtini, atstumiantys. Pamilti nepatrauklius savo pačių bruožus - tai tikras išbandymas, nė kiek ne menkesnis už mitų herojų atliktus žygdarbius. 

Kartais baiminamės, jog daugelio dvasinių aspektų buvimas mumyse gali pasirodyti besąs psichinės ligos požymis. Taip, dvasios ligoniai irgi junta savyje daugelį atskirų asmenybių, su kuriomis jie arba gyvai tapatinasi, arba aršiai kovoja; tuo tarpu visiškai sveikas žmogus reaguoja į savo viduje esančias skirtingas asmenybes ramiai ir protingai. Tikslingai jas panaudodamas, žmogus dvasiškai turtėja ir klesti.


(Estes, Clarissa Pinkola. Bėgančios su vilkais. Vilnius: Alma littera. 2005, 554p.)
Balsuoti:
 4.3 (9)
Komentarai (1)

Komentarai

Vardas:
Tekstas:
Įrašykite skaičius:    

Anonimas
2010-10-04
Isties puiki autore ir jos parasyta knyga.Man lb. patiko, atinka pagal sios parasytos knygos kelis aspektus: dali laukinisko ir nesutramdomo mano charakterio , elgesi o ir gyv budo.Gera psichoanalitike ,legendu ir mitu autore.Siulau paskaityti, bet neryti jos taip greitai, nes nebus idomu.Tai mano nuomone.Begalo Sauni ir nuostabi autore,beto panasi ir drasiai galiu palyginti su Vidmante Jasukautyte.